Nowoczesna Terapia Hiperbaryczna w Bielawie: Innowacyjne Leczenie Tlenem [ZOBACZ WIDEO]

czwartek, 23.5.2024 10:33 5672

Komora hiperbaryczna w Bielawie to nowoczesne urządzenie medyczne wykorzystywane do terapii tlenowej pod zwiększonym ciśnieniem, znanej jako terapia hiperbaryczna (HBOT). Terapia ta polega na podawaniu pacjentowi czystego tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, co znacząco zwiększa ilość tlenu dostarczanego do tkanek organizmu.

Zastosowania terapii hiperbarycznej

  • Leczenie ran: Terapia hiperbaryczna jest skuteczna w leczeniu trudno gojących się ran, takich jak owrzodzenia cukrzycowe, odleżyny i rany powstałe w wyniku radioterapii.
  • Choroby neurologiczne: Wspomaga regenerację tkanek nerwowych, co jest korzystne dla pacjentów z udarem mózgu, urazami mózgu czy stwardnieniem rozsianym.
  • Choroby zakaźne: Terapia pomaga w leczeniu zakażeń tkanek miękkich, takich jak zgorzel gazowa czy martwicze zapalenie powięzi.
  • Choroby układu krążenia: Poprawia krążenie krwi, co może być pomocne w leczeniu choroby niedokrwiennej serca oraz stanów po zawale serca.

Korzyści z terapii hiperbarycznej

  1. Przyspieszenie gojenia ran: Zwiększona ilość tlenu w tkankach przyspiesza procesy naprawcze i gojenie się ran.
  2. Redukcja obrzęków i stanów zapalnych: Terapia hiperbaryczna zmniejsza obrzęki i stany zapalne, co przyspiesza proces zdrowienia.
  3. Poprawa funkcji poznawczych: W niektórych przypadkach może wspomagać poprawę funkcji poznawczych u pacjentów po urazach mózgu czy udarach.
  4. Wzmocnienie układu odpornościowego: Zwiększona ilość tlenu wspomaga działanie białych krwinek, co pomaga w zwalczaniu infekcji.

Przebieg terapii

Sesje w komorze hiperbarycznej trwają zwykle od 60 do 90 minut. Pacjent przebywa w specjalnej komorze, gdzie oddycha czystym tlenem pod zwiększonym ciśnieniem. Ilość sesji zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby, a także od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Komora hiperbaryczna w Bielawie oferuje profesjonalną obsługę, zapewniając pacjentom komfort i bezpieczeństwo podczas całego procesu terapeutycznego. Placówka wyposażona jest w nowoczesne technologie, które gwarantują skuteczność i efektywność terapii.

 

ZAPRASZAMY!

Bielawa ul. Jana III Sobieskiego 9a

Zadzwoń i umów się na sesję:  886 133 955

www.oazatlenu.pl