Nowa edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska

poniedziałek, 10.6.2024 13:20 170 0

Za nami konferencja prasowa inicjująca kolejną edycję Najlepszego Produktu Turystycznego Dolnego Śląska. We wrocławskim Hydropolis spotkali się przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz samorządu województwa, który reprezentował wicemarszałek Wojciech Bochnak.

- Jako zarząd województwa będziemy promować nasze największe atrakcje turystyczne. Prezentujemy dziś mapę, na której zaznaczone są wszystkie te wyjątkowe miejsca, które otrzymały certyfikat najlepszego produktu regionalnego. Zachęcamy wszystkich przyszłych konkursowiczów aby walczyli o znalezienie się w tym zacnym gronie – mówi wicemarszałek Wojciech Bochnak.

W ponad 20 letniej historii tego ogólnopolskiego konkursu dwukrotnie najwyższa nagroda przypadała atrakcjom z Dolnego Śląska, a łącznie w skali kraju nasz region zdobył aż 20 certyfikatów. Jednym z laureatów było wrocławskie Hydropolis – gospodarz dzisiejszego spotkania. W kraju tylko województwa śląskie i małopolskie mogą poszczycić się równą liczbą tego prestiżowego tytułu przyznawanego przez Polską Organizację Turystyczną, a do którego eliminacje regionalne przeprowadza Dolnośląska Organizacja Turystyczna przyznając też tytuły Najlepszego produktu turystycznego Dolnego Śląska.

Dolnośląscy laureaci zostali dziś zaprezentowani w najnowszym, drukowanym materiale promocyjnym, który przedstawiony został podczas konferencji. To mapa 35 atrakcji z regionu wyróżnionych certyfikatem regionalnym. Dzisiejsza konferencja poprzedza start 21 edycji konkursu na Najlepszy produkt turystyczny ogłaszany wspólnie przez Polską i Dolnośląską Organizację Turystyczną. Już 11 czerwca uruchomiona zostanie specjalna aplikacja dla administratorów produktów turystycznych, w której będzie można wypełnić zgłoszenie w jednej z 3 kategorii:

  • Złoty Certyfikat – dla dotychczasowych laureatów certyfikatu, którzy znacząco rozwinęli swój produkt.
  • Certyfikat
  • Certyfikat Specjalny – dla produktów istniejących na rynku krócej niż 2 lata.

Informacje o dotychczasowych laureatach z Dolnego Śląska można znaleźć na stronie www.dolnyslask.travel w zakładce „Polecane”, a o laureatach krajowych pod adresem www.polska.travel w zakładce „Inspiracje”.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)