Konkurs „20 lat Polski w Unii Europejskiej”

czwartek, 18.4.2024 08:45 392 0

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej dwie dekady temu. Taki jubileusz to dobry moment na refleksję, z czym wiąże się przynależność do rodziny europejskich państw. Dlatego z inicjatywy Dzierżoniowskiej Rady Kobiet burmistrz Dzierżoniowa zaprasza do udziału w konkursie „20 lat Polski w Unii Europejskiej”, który będzie okazją do przyjrzenia się naszemu uczestnictwu w Unii i uczczenia tej ważnej rocznicy.

W konkursie – plastycznym i filmowym - mogą wziąć udział zarówno uczniowie dzierżoniowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak i osoby dorosłe. Wystarczy stworzyć plakat w dowolnej technice i formacie maksymalnie A1 lub trwający do 2 minut filmik dotyczący tematyki konkursu. Plakat to kategoria dla osób indywidualnych, film mogą tworzyć grupy do 3 osób. Przewidziane są cztery grupy wiekowe: klasy I-III, IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe i dorośli. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. Na prace czekamy do 30 kwietnia. Szczegóły w regulaminie.

Wręczenie nagród planowane jest na 9 maja w czasie obchodów Dnia Europejskiego w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury o godz. 12.00. Gościem spotkania będzie europosłanka Janina Ochojska, która wraz z posłem na Sejm RP Markiem Chmielewskim i burmistrzem Dzierżoniowa Dariuszem Kucharskim objęła honorowy patronat nad konkursem. W spotkaniu wezmą udział także uczestnicy konkursu, w przypadku uczniów wraz z 10-osobowymi delegacjami ze szkół.

UM Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)