I Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej i Świątecznej „Gwiazdka 2023” w Bielawie [ZOBACZ FOTO]

niedziela, 10.12.2023 05:00 3613 0

 I Przegląd Piosenki Bożonarodzeniowej i Świątecznej „Gwiazdka 2023” odbył się 8 grudnia w Spółdzielczym Centrum Kultury w Bielawie. Jury, w którym zasiadły: Joanna Barczyk, Beata Kurda i Anna Laskiewicz, obejrzało 22 występy indywidualne lub zespołowe.

W przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku od 4 do 6 lat zgłoszone przez: Przedszkole Publiczne z Oddziałami Integracyjnymi Zgromadzenia s. Augustianek w Bielawie, Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne w Bielawie. Przedszkole Publiczne nr 3 w Bielawie, Przedszkole Publiczne nr 2 w Pieszycach, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Pieszycach, Przedszkole Publiczne nr 2 w Dzierżoniowie, Przedszkole Publiczne nr 3 w Dzierżoniowie, Przedszkole Publiczne nr 7 w Dzierżoniowie, Sportowe Przedszkole Niepubliczne w Bielawie oraz Przedszkole Publiczne „Tęczowa Kraina” w Piławie Górnej oraz indywidualnie przez rodziców.

Dzieci wspaniale dawały sobie radę na scenie. Nie tylko nie miały tremy, ale też wspaniale śpiewały i prezentowały się w strojach specjalnie przygotowanych na tę okazję. Jury wyłoniło spośród wszystkich występów 13, które uznało za najlepsze. Dzieci oprócz drobnych nagród za udział w Przeglądzie będą miały możliwość wystąpić wspólnie na scenie Teatru Robotniczego w gronie Poloneziaków podczas świątecznego koncertu 14 grudnia o godz. 17.00. Przegląd prawdopodobnie będzie kontynuowany w kolejnych latach, a nagrodzeni będą występować na galach finałowych.

W tym roku w gronie laureatów znaleźli się indywidualnie: Kinga Koryciak, Alexander Noga, Jakub Koszil, Iga Chmiel, Karolina Kosik, w dueacie Emilia Niciejewska-Rudek i Kornelia Podbudzka oraz Pola Kowalska i Oliwia Hada, a grupowo: Zespół Żabki – Natalia Mazik, Karolina Rygiewicz i Julianna Kościak, Zespół Kotki – Pola Zawada, Julia Tomaszewska i Zuzanna Sienkiewicz, Zespół Owieczki – Tymoteusz Tomaszewski, Natalia Klementowska, Joanna Klimuntowaska i Maria Góral, Zespół PP3 – Iga Pietraszkiewicz, Melania Owczarek i Julia Łagódka, Zespół Wesołe Nutki – Katarzyna Wakuła, Barbara Wakuła, Dominika Śmieszek i Daria Śmieszek oraz Trio – Antonina Nawrocka, Zuzanna Małkowska i Tymoteusz Michalak.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Ogłoszenia