Festyn edukacyjny „Bezpieczne wakacje” - efektowne pokazy policji, straży pożarnej i straży miejskiej w Bielawie

wtorek, 11.6.2024 07:20 1668 0

W najbliższy piątek o godzinie 10:00, nad Jeziorem Bielawskim startuje festyn edukacyjny realizowany pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Policjanci realizować będą program „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze wraz  z innymi służbami przygotowali też szereg innych atrakcji. Piknik objęty został patronatem Starosty Dzierżoniowskiego i Burmistrza Bielawy  

W piątek 14 czerwca, na przystani żeglarskiej klubu Wielka Sowa (Camping Sudety), odbędzie się festyn edukacyjny pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Wydarzenie ma na celu pokazać jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą oraz jak zachować się w chwili bezpośredniego zagrożenia. Start planowany jest na godzinę 10.00, zakończenie około godziny 15.00.

Zapraszamy w szczególności najmłodszych mieszkańców Bielawy i okolic, na których czekać będą tego dnia liczne pokazy służb mundurowych i konkursy z nagrodami. Na przystani żeglarskiej zobaczyć będzie można między innymi: pokazy ratownicze strażaków, naukę pierwszej pomocy, czy policyjne pokazy taktyki interwencji i samoobrony oraz specjalistycznego wyposażenia. Chętni, za pomocą alkogogli i narkogogli w asyście bielawskiej Straży Miejskiej, będą mogli sprawdzić także stan odurzenia organizmu człowieka po alkoholu i narkotykach. Nadto będzie można spróbować trafić strumieniem wody do celu w trakcie symulowanej akcji gaśniczej.

Podczas wydarzenia, Bielawski Klub Żeglarski przygotuje możliwość przejazdu łodzią ratowniczą oraz żaglówką.

Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzenia:

10.00 - rozpoczęcie akcji bezpieczeństwa i zapoznanie uczestników z przygotowanymi atrakcjami

10.30 - pokaz akcji ratowniczej - podjęcie tonącego

10.45 - pokaz technik interwencyjnych, zatrzymanie osoby - Grupa Realizacyjna

12:30 - pokaz akcji ratowniczej z wykorzystaniem sprzętu przygodnego

12.45 - pokaz samoobrony i bezpiecznych zachowań w razie napadu - Grupa Realizacyjna

13:30 - pokaz akcji ratowniczej - przywrócenie funkcji życiowych po wypadku

14.00 - pokaz technik interwencyjnych, agresywny napastnik - Grupa Realizacyjna

Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki wsparciu Starosty Dzierżoniowskiego i Burmistrza Miasta Bielawa, za które ogromnie dziękujemy!

ZAPRASZAMY!

nadkom. Marcin Ząbek
Oficer Prasowy
KPP Dzierżoniów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)