Gmina Niemcza: ostatnia w tym roku zbiórka odpadów gabarytowych

czwartek, 17.11.2022 10:45 451 0

Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego w dniu 1 grudnia 2022 r. organizuje na terenie Miasta i Gminy Niemcza zbiórkę odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i opon z gospodarstw domowych.

Przypominamy, zbiórce podlegają:

– odpady wielkogabarytowe m.in. meble (szafy, wersalki, krzesła, itp.) dywany, materace, wykładziny, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów;

– zużyty sprzęt elektryczny (telewizory, monitory, komputery, drukarki, lodówki, pralki, roboty kuchenne, żelazka, itp.)

– opony z aut osobowych – jednorazowo do 5 szt..

Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 6:30 w dniu zbiórki lub dzień wcześniej. Odpady wystawiamy, w zabudowie jednorodzinnej przed posesją, a w zabudowie wielorodzinnej przy pojemnikach na odpady zmieszane. Zbiórką nie są objęte: okna, drzwi, ceramika sanitarna, odpady zielone, odpady niebezpieczne. Te odpady można bezpłatnie oddać w PSZOK.

Prosimy o przestrzeganie terminu zbiórki. Poza terminem zbiórki, odpady niebezpieczne i problemowe z gospodarstw domowych, można bezpłatnie oddawać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – PSZOK. Punkt przyjmuje: meble i inne gabaryty, sprzęt elektryczny, baterie i akumulatory, czysty gruz, ceramika sanitarna, odpady zielone (trawa, liście), opony, środki chemiczne (farby, lakiery, itp.), przeterminowane lekarstwa. PSZOK dla mieszkańców Niemczy, znajduje się przy ul. Wrocławskiej 3a-3b w Niemczy i jest czynny od poniedziałku do piątku, w godz.11:00 -19:00 oraz w soboty, w godz. 8:00 do 16:00.

UMiG  Niemcza

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek