72. derby powiatu dzierżoniowskiego dla Lechii

niedziela, 2.10.2022 14:55 1708 3

Ponad 600 kibiców oglądało 2 października na stadionie w Pieszycach kolejne derby, w których Lechia w roli gospodarza podejmowała Bielawiankę Bielawa. Dzierżoniowianie objęli prowadzenie już w 2. minucie gry, po rzucie karnym pewnie wykonanym przez zdobywcę Pucharu Ekstraklasy z roku 2008 - Michała Ciarkowskiego (8. gol tego gracza w bieżących rozgrywkach), chwilę później dwukrotnie strzelał Ostrowski, ale w pierwszym przypadku przestrzelił, a w drugim świetnie interweniował bramkarz gości Wajda. Jeszcze w pierwszej połowie meczu dwie bramki dla Lechii zdobył po stałych fragmentach gry Kamil Juraszek, a po przerwie dwa trafienia dorzucił Marcin Orłowski.

Bielawianka odpowiedziała jednym golem Tomkiewicza i mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem dzierżoniowian – najwyższym derbowym zwycięstwem od roku 1998, kiedy to Lechia w Dzierżoniowie pokonała Bielawiankę 6-1. Dobry mecz Lechii, Bielawianka tym razem wypadła słabiej, niż zazwyczaj w lokalnej rywalizacji. Rewanż wiosną.

Lechia Dzierżoniów – Bielawianka Bielawa 5-1 (3-0)

1-0 Ciarkowski (2, k), 2-0 Juraszek (22), 3-0 Juraszek (29), 4-0 Orłowski (60), 4-1 Tomkiewicz (62), 5-1 Orłowski (84)

Lechia: Szady – Rytko, Juraszek, Łazarowicz, Rzepski, Chlipała, Wasilewski, Zatwarnicki, Ciarkowski, Orłowski, Ostrowski. W drugiej połowie na boisko weszli: Korzeniowski, Chrapek, Galuba, Bogacz, Ziółkowski, Franaszczyk

Bielawianka: Wajda - Morasz, Peroński, Tomkiewicz, Grzywniak, Paszkowski, Ślepecki, Słonecki, Przewoźny, Mojka, Gucwa. W drugiej połowie na boisko weszli: Lange, Januszewicz, Cegiełka, Buczyński, Kuriata.