Zatrzymany za kradzieże sklepowe

czwartek, 16.4.2020 09:00 480 0

Kolejny złodziej w rękach wałbrzyskich policjantów. Tym razem funkcjonariusze pierwszego komisariatu zatrzymali młodego mężczyznę, który dwukrotnie w tym miesiącu dokonał kradzieży sklepowych. 23-latek stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Mundurowi realizując informację własną zatrzymali mężczyznę w świąteczną niedzielę po godzinie 1 w nocy w Wałbrzychu przy ul. Wrocławskiej. Funkcjonariusze w toku wcześniej przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że wałbrzyszanin w kwietniu tego roku dwukrotnie wychodził z marketów z zakupami, za które nie płacił. 4 kwietnia wyniósł z jednego ze sklepów na Podzamczu perfumy, a dzień później z innej placówki handlowej w dzielnicy Piaskowa Góra głośnik mobilny. Straty przez właścicieli oszacowane zostały na łączną kwotę ponad tysiąca stu złotych.

Policjanci postawili wałbrzyszaninowi dwa zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)