komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży zabawek

poniedziałek, 23.11.2020 10:18 , komentarze: 0 , odsłony: 118
kategorie artykułu:

Ukradł zabawki, jednak dzięki szybkiej reakcji ochrony i będących w pobliżu policjantów został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa. 19-latek stanie teraz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić nawet 5 lat.

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu praktycznie codziennie prowadzą kontrole rejonów placówek handlowych w mieście. Celem nadrzędnym dla funkcjonariuszy jest bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przyjezdnych, a także zapobieganie popełnianiu przestępstw w ich rejonach. Tym razem funkcjonariusze wydziału prewencji pierwszego komisariatu w minioną środę po południu patrolowali rejon dzielnicy Podzamcze. Kiedy otrzymali informację o będącym na terenie jednego ze sklepów złodzieju, szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Okazało się, że nastolatek zabrał z półek sklepowych markowe klocki, zabawkowy sejf oraz głośnik o łącznej wartości ponad 900 złotych i nie zamierzał za nie zapłacić. Przy próbie ucieczki, przy udziale ochrony obiektu, został ostatecznie przez policjantów z „jedynki” zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Podczas czynności procesowych młody mężczyzna przyznał się do winy. Nieuszkodzony towar wrócił natomiast na półki sklepowe.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele