Zatrzymana za kradzież, była również poszukiwana

wtorek, 8.6.2021 09:20 164 0

37-letnia wałbrzyszanka trafiła w piątek po południu w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu. Kobieta w jednym z wałbrzyskich marketów dokonała kradzieży wkrętarki, butów oraz słuchawek. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był pierwszy tego typu czyn zatrzymanej i w toku zebranego materiału dowodowego udowodnili jej popełnienie dwa dni wcześniej takiego samego przestępstwa w tej samej placówce handlowej. Okazało się, że mieszkanka Wałbrzycha była również poszukiwana.

Do zgłoszenia kradzieży doszło w miniony piątek około godziny 13:00. Złodziejka zdjęła z półek placówki handlowej przy ul. Długiej w Wałbrzychu przedmioty o wartości ponad 800 złotych, a następnie próbowała opuścić sklep nie płacąc za zakupy. Kobieta została jednak ujęta przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymana przez wezwanych na miejsce zdarzenia dzielnicowych.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze kryminalni pierwszego komisariatu udowodnili podejrzanej, że 2 czerwca dokonała innej kradzieży w tym samym sklepie, skąd zginęły wtedy trzy sztuki słuchawek w łącznej wartości blisko 700 złotych. Jedną z nich, w toku przeszukania mieszkania podejrzanej, policjanci zdołali już odzyskać.

Kobieta podczas przesłuchania przyznała się do popełniane obu czynów, za co odpowie teraz kolejny już raz przed sądem. Okazało się, że wałbrzyszanka była poszukiwana przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy celem osadzenia w Zakładzie Karnym we Wrocławiu za popełnione wcześniej inne przestępstwa. Za kradzieże grozi jej teraz kara pozbawiania wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz