komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 28 marca 2020

Anieli, Sykstusa


Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu odwiedził funkcjonariuszy na granicy polsko-czeskiej

środa, 25.3.2020 10:35 , komentarze: 0 , odsłony: 108
kategorie artykułu:

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek oraz Zastępca Naczelnika Prewencji podkom. Bartłomiej Libumski pojechali na przejścia graniczne, gdzie obecni są wałbrzyscy funkcjonariusze. Przełożeni sprawdzili, czy policjantom patrolującym pogranicze wraz z żołnierzami niczego nie brakuje i czy mundurowi nie zgłaszają żadnych uwag w związku z pełnioną służbą. Przypomnijmy, że od 15 marca funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolują rejony czterech przejść granicznych z Czechami.

23 marca I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafał Siczek oraz Zastępca Naczelnika Prewencji podkom. Bartłomiej Libumski odwiedzili funkcjonariuszy pełniących służbę na przejściach granicznych w powiecie wałbrzyskim. Rozmawiali z funkcjonariuszami na temat pełnionej służby i ewentualnych jej trudnościach. Pytali policjantów, czy niczego im nie brakuje i czy mają zapewnione wszystkie środki ochrony. Funkcjonariusze nie zgłaszali żadnych uwag i podziękowali za troskę oraz zainteresowanie.
Przypomnijmy, że służba pełniona jest przez 24 godziny na dobę na przejściach granicznych w Golińsku, Mieroszowie, Nowym Siodle i Głuszycy. Policjanci wspólnie z żołnierzami zawodowymi pilnują, by nikt nielegalnie nie przekroczył granicy, tam gdzie ruch kołowy, ale także pieszy jest całkowicie zablokowany. Do chwili obecnej nie było żadnych niepokojących zdarzeń związanych z pełnioną służbą.
Duże podziękowania należą się dla lokalnych władz, instytucji i przedsiębiorców, które wspierają pełniących służbę policjantów i dostarczają im codziennie ciepłe posiłki. Również postawa lokalnej społeczności zasługuję na uznanie. Mieszkańcy okolic przejść granicznych zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, wyrażają duży szacunek i uznanie do pełnionej przez policjantów służby. Przestrzegają wprowadzone ograniczenia, a także wspierają policjantów, choćby zaproponowaniem ciepłego napoju, czy posiłku. Bardzo dziękujemy wszystkim za taką postawę i odpowiedzialne zachowanie. 

Przypominamy, że wszystkie prowadzone działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
piątek, 27.3.2020 11:11
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele