komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Zamek Książ nawiązał współpracę z Uniwersytetem Wrocławskim

czwartek, 29.10.2020 15:46 , komentarze: 0 , odsłony: 438
kategorie artykułu:

W czwartek, 29 października, Anna Żabska, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, w obecności dr hab. Patrycji Matusz, prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego,  złożyła swój podpis na porozumieniu dotyczącym współpracy pomiędzy obu instytucjami. Zostało ono zawarte na czas nieokreślony i obejmuje kilka płaszczyzn.
Porozumienie przewiduje zorganizowanie konkursu na prace magisterskie o tematyce powiązanej z kompleksem parkowo-zamkowym Książ oraz konkursu na rozprawę doktorską o tej samej tematyce. Ponadto studenci wrocławskiej uczelni będą uczestniczyli w bezpłatnych praktykach na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu, zajmą się także kwerendami archiwalnymi wraz z tłumaczeniami dokumentów, inwentaryzacją zabytkowych elementów wnętrz, badaniami terenowymi kompleksu książańskiego, czy zagadnieniami związanymi z turystyką.
Porozumienie pomiędzy Zamkiem Książ i Uniwersytetem Wrocławskim przewiduje także prowadzenie wspólnych projektów badawczych i pozyskiwanie na ich realizację grantów z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z  Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach współpracy planowane jest także organizowanie Festiwalu Nauki.

To kolejne porozumienie o współpracy, które Zamek Książ w Wałbrzychu nawiązuje z uczelnią wyższą działającą na terenie Dolnego Śląska. 20 kwietnia 2018 r. zostało zawarte porozumienie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, natomiast 26 lutego 2020 r. z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.   

 

Wasze komentarze

wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 15:17
poniedziałek, 18.1.2021 13:56
poniedziałek, 4.1.2021 14:26
niedziela, 3.1.2021 11:21
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki