Zakończyła się renowacja nawierzchni hali w Boguszowie-Gorcach [Foto]

środa, 30.11.2022 16:42 388 0

W poniedziałek, 28 listopada odebrano od wykonawcy FHU Tabaszewski z Nysy wyremontowaną nawierzchnię hali przy ul. Olimpijskiej w dzielnicy Gorce.

Klub HEROS pozyskał zdecydowaną większość środków z Urzędu Marszałkowskiego i z dotacji z budżetu Boguszowa-Gorc na przeprowadzenie remontu. A było co robić, bo od montażu winylowej nawierzchni hali minęły… 24 lata.

Przez ten czas hala dzielnie znosiła szkolne tenisówki, piłkarskie halówki, zapaśniczki, ale też brak dyscypliny i poszanowania jej przez wiele osób i ciągniętego sprzętu. Linie były zatarte, rysy głębokie, a cokoły zdekompletowane, do tego z grzejników też kapało w historii.

Zadania podjęła się firma FHU Tabaszewski z Nysy, wyspecjalizowana w renowacji obiektów zabytkowych, ale też pracująca na nawierzchniach sportowych. Przez dwa tygodnie pracownicy firmy wykonali kawał solidnej roboty polegającej na łataniu, uzupełnianiu ubytków w wykładzinie, jej gruntownym czyszczeniu, ścieraniu starych i malowaniu nowych linii oraz, na zakończenie, dwukrotnym lakierowaniu podłogi.

Dzięki tym pracom nawierzchnia zyskała zupełnie inne oblicze. Lakier na hali potrzebuje jeszcze kilku dni, aby uzyskać pełną twardość.

OSiR Boguszów-Gorce

Dodaj komentarz

Komentarze (0)