komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 24 października 2020

Rafala, Marcina


Zakończenie zajęć wakacyjnych w OSK

poniedziałek, 31.8.2020 14:23 , komentarze: 0 , odsłony: 281
kategorie artykułu:

Na zakończenie zajęć organizowanych w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” kierowniczka Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej wręczyła nagrody laureatom konkursów plastycznych: „Bezpieczne i wymarzone wakacje” i „Moja kolorowa maseczka” oraz zwycięzcom wakacyjnego wieloboju sportowego. Podczas spotkania przypominano o obowiązujących zasadach związanych z pandemią koronawirusa m.in:  zachowania dystansu, mycia i dezynfekcji rąk oraz zakładania ochronnych maseczek w miejscach publicznych i określonych sytuacjach. Sprawdzianem nabytych wiadomości było rozwiązywanie krzyżówki tematycznie związanej z pandemią.

Dla uczestników IV turnusu zorganizowano wycieczkę do pomnika ku czci Ułanów Legii Nadwiślańskiej upamiętniającego bitwę w dniu 15 maja 1807 roku, która była pierwszą potyczką ułanów pułku Legii Polsko-Włoskiej z wojskiem pruskim na Śląsku. Podczas pieszej wędrówki dzieci zapoznały się z wybranymi gatunkami roślin i zwierząt żyjących w najbliższym środowisku.

Wiele radości przyniosły dzieciom warsztaty balonowe, które prowadziła animatorka z Centrum Animacji Karolandia. Natomiast funkcjonariuszki Straży Miejskiej przeprowadziły prelekcję dotyczącą ptaków w naszym mieście. Spotkanie wzbogacone było projekcją edukacyjnych filmów m.in. na temat zagrażających zdrowiu skutków dokarmiania gołębi. W ostatnich dwóch tygodniach wakacji wyznaczono tzw. „kolorowe dni”, w których dzieci przychodziły na zajęcia ubrane na: czerwono, czarno lub biało.

Wszystkie zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” były współfinansowane przez Gminę Wałbrzych

 

Wasze komentarze

środa, 21.10.2020 09:10
poniedziałek, 12.10.2020 15:54
poniedziałek, 12.10.2020 08:57
czwartek, 1.10.2020 11:53
wtorek, 29.9.2020 09:17
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz