Zajęcia podczas ferii zimowych w OSK [Foto]

wtorek, 21.2.2023 16:57 172 0

Uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych zapewnione mieli wiele atrakcji zabawowych i sportowych, a także możliwość zdobycia różnorodnej wiedzy. 

Celem spotkania z zaproszoną panią weterynarz było zapoznanie dzieci z zasadami dbania o zwierzęta hodowane w domu, czyli: karmienie, zapewnienie odpowiedniego miejsca na odpoczynek i sen, wychodzenie na spacer, opieka zimą, szczepienia itp. Spotkanie pokazało dzieciom, jak ważnym i odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad zwierzętami. Uczestnicy spotkania włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Wałbrzychu.

Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne zrealizowane zostały przy współpracy z Radą Współpracy Samorządowej Podzamcze oraz Stowarzyszeniem Rozwoju Ekologicznego. Dzieci wysłuchały prelekcji dotyczącej  domowej hodowli roślin oraz wykonywały nasadzenia dyń, świerków oraz dębów.

Uczestnicy warsztatów MAJSTERKOWO pod okiem specjalistów z Castoramy wykonywały samodzielnie przestrzenne obrazy wykorzystując drewno, gwoździe i włóczkę. Warsztaty miały na celu rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowana przez wałbrzyską Straż Miejską. Dzieci pozyskały wiedzę z zakresu podstawowych zachowań ratowniczych przy przeprowadzaniu reanimacji krążeniowo-oddechowej, obsługi AED (automatyczny defibrylator), prawidłowego postępowania w przypadku zadławień i zakrztuszeń. Najmłodsi nauczyli się jak prowadzić rozmowę z dyspozytorem numeru alarmowego 112.

Nie zabrakło gier i zabaw świetlicowych oraz rywalizacji sportowych. Rozegrano mistrzostwa w bilardzie oraz cymbergaju. Wykonano pierwsze prace na konkurs „Żyjmy zdrowo”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)