komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Zagraj Mary Lennox w musicalu "Tajemniczy ogród"!

środa, 22.5.2019 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 255
kategorie artykułu:

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu ogłasza casting do roli Mary Lennox w musicalu Tajemniczy ogród wg książki Frances Burnett w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Twórcy spektaklu zdecydowali, by rolę głównej bohaterki – Mary Lennox grała zarówno aktorka profesjonalna, jak i dziewczynka amatorka. Premiera musicalu Tajemniczy ogród planowana jest na listopad 2019. Pierwsze próby już we wrześniu.

Teatr poszukuje dziewczynki w wieku 9 – 12 lat, z umiejętnościami wokalnym, tanecznymi i aktorskimi, umiejącej pracować w zespole, łatwo przyswajającej tekst i sytuacje sceniczne. Rodzice/opiekunowie zainteresowani uczestnictwem ich córki w produkcji premiery, zobowiązani są złożyć w sekretariacie Teatru teczkę kandydatki do roli dziewczynki Mary Lennox, zawierającą: 

  • wypełniony formularz zgłoszeniowy kandydatki (do pobrania na stronie Teatru) z niezbędnymi danymi: imię, nazwisko, wiek, wzrost, waga, szkoła, adres zamieszkania, nazwisko wychowawcy klasy oraz adres e-mail i tel. kontaktowy do rodzica / opiekuna prawnego kandydatki;
  • co najmniej 3 zdjęcia kandydatki, w tym 1 portretowe oraz 1 całej sylwetki;
  • tekst fragmentu książki (ok. pół strony) Tajemniczy ogród Frances Burnett, wybrany samodzielnie i prezentowany (recytowany) przez kandydatkę podczas przesłuchania. 

Etap I:
Pierwszy etap przesłuchania odbędzie się 8 czerwca 2019 roku (w sobotę) od godz. 10.00 na Dużej Scenie Teatru Lalki Aktora w Wałbrzychu przy ul. Jana Brzechwy 16.

Każda kandydatka zostanie przesłuchana przez komisję składającą się z Dyrektora Teatru, twórców spektaklu (reżyser, choreograf, korepetytor wokalny) oraz przedstawiciela zespołu aktorskiego. W trakcie przesłuchania w I etapie kandydatka poproszona będzie o zaprezentowanie / recytację fragmentu (ok. pół strony) książki Tajemniczy ogród oraz wykonanie kilku prostych zadań aktorskich.

Etap II:
Do II etapu zakwalifikowanych zostanie 6 kandydatek, które zostaną poproszone o: uczestnictwo w krótkiej scenie aktorskiej z adaptacji Tajemniczego ogrodu (tekst do pobrania na stronie Teatru) wraz z jednym z aktorów; nauczenie się pod kierunkiem korepetytora fragmentu piosenki ze spektaklu oraz pod kierunkiem choreografa – fragmentu choreografii, ruchu scenicznego.

Finał castingu:
Do roli Mary Lennox zostaną wybrane dwie kandydatki, które przejdą do etapu prób we wrześniu 2019 r. Po pierwszym tygodniu prób zostanie wyłoniona tylko jedna kandydatka, która uczestniczyć będzie w pełnym cyklu prób, aż do spektaklu premierowego.

Wyniki castingu zostaną ogłoszone 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Imiona i nazwiska dwóch kandydatek zostaną podane na stronie internetowej Teatru. Kandydatki, które nie zostaną dopuszczone do kolejnych etapów, zostaną o tym powiadomione za pośrednictwem poczty elektronicznej, na podany kontaktowy adres e-mail, a ich teczki zostaną komisyjnie zniszczone.

Komisja zastrzega sobie prawo wyboru kandydatki bez podania uzasadnienia. 

 

Wasze komentarze

SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki