Zaatakowali pokrzywdzonego żądając zwrotu wierzytelności

czwartek, 14.10.2021 10:22 1376 2

Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali na terenie powiatu świdnickiego 47-letniego mieszkańca Jaworzyny Śląskiej oraz 37-letniego mieszkańca Świdnicy, którzy w miniony poniedziałek w Czarnym Borze zaatakowali swojego znajomego w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, wyciągając mu z portfela ostatecznie 1550 złotych. Obu podejrzanym grozi teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 października przy ul. Głównej w Czarnym Borze. Dwóch podejrzanych, pracując w tej samej firmie i wiedząc, że pokrzywdzony odbiera w tym dniu wypłatę, postanowiło siłowo odebrać dług od 33-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Jeden z podejrzanych uderzył mężczyznę, w wyniku czego portfel wypadł mu na ziemię. Wtedy to sprawcy wyciągnęli z niego dokładnie 1550 złotych, czyli tyle ile długu miał 33-latek.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc dzięki uzyskanym informacjom od pokrzywdzonego, przy współpracy w wałbrzyskim funkcjonariuszami, w ciągu kilku godzin zatrzymali obu podejrzanych. Jednego na terenie Świdnicy, a drugiego w Jaworzynie Śląskiej. Odzyskali również gotówkę oraz dodatkowo zabezpieczyli kilkaset złotych na poczet przyszłej kary.

Obaj mieszkańcy powiatu świdnickiego staną teraz przed sądem. Za stosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

piątek, 15.10.2021 08:25
Ciekawe ile razy wcześniej prosili go o zwrot bo raczej...
czwartek, 14.10.2021 14:08
Pożycz i będziesz miał kłopot