Za nami Dzień jabłka i weekend dla seniora w Starej Kopalni

poniedziałek, 2.10.2023 15:48 634 0

Miniony weekend upłynął w Starej Kopalni w Wałbrzychu pod hasłem naukowych doświadczeń i specjalnej promocji z okazji Weekendu z kulturą dla seniora. 
Weekend w Starej Kopalni rozpoczęły warsztaty z okazji Dnia Jabłka, które obchodzony był w piątek wspólnie z uczniami klas podstawowych.

Podczas specjalnie przygotowanych zajęć uczestnicy dowiedzieli się m.in. o sławnych fizykach i ich odkryciach, uczniowie dowiedzieli się również co wspólnego z fizyką ma jabłko. Jedną z atrakcji wydarzenia, które odbywało się w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA były naukowe doświadczenia. Młodzi naukowcy podczas samodzielnie wykonywanych eksperymentów doświadczali praw fizyki, choćby sprawdzając co się dzieje gdy wełnianym szalikiem pocieramy balon, oraz co zrobić by statek pływał na wodzie, a nie zanurzał się całkowicie pod wodą. Po części praktyczno – teoretycznej dla wszystkich uczestników dostępne były wszystkie interaktywne eksponaty Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.

Również w piątek rozpoczęła się specjalna promocja dla odwiedzających w wieku 60+. Z okazji ogłoszonego na miniony weekend 29 września – 1 października przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Weekendu Seniora z Kulturą – Stara Kopalnia, jak co roku, tradycyjnie przyłączyła się do akcji. Z tej okazji na wszystkie wejścia z przewodnikiem na podstawową trasę zwiedzania, za udokumentowaniem urodzenia przed 1963 rokiem, zarówno w piątek, sobotę jak i niedzielę przysługiwał bilet w promocyjnej cenie 1 zł. Z akcji tylko w Starej Kopalni skorzystało ponad 130 seniorów, którzy zdecydowali się wyjść z domu i aktywnie spędzić czas. W tym przypadku na zwiedzaniu, więc akcja przyniosła spodziewany efekt. 

W tym tygodniu Stara Kopalnia przypomina o swoich wydarzeniach muzycznych, na które bardzo serdecznie zaprasza:

W sobotę w kawiarni Sztygarówka w ramach Festiwalu Jazz nie tylko nad Odrą zagra Zbigniew Lewandowski Quintet. Wejściówki w cenie zaledwie 1 zł do nabycia w kawiarni Sztygarówka. Liczba miejsc ograniczona, koncert rozpocznie się o godzinie 19:00.

W niedzielę w Sali Łańcuszkowej Starej Kopalni, również o godzinie 19:00 – koncert akustyczny Andrzeja Piasecznego. Artysta wałbrzyską kopalnię odwiedzi po raz pierwszy, z wyjątkowym specjalnie przygotowanym akustycznym repertuarem swoich przebojów. Bilety są jeszcze dostępne na portalach ebilet.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl oraz biletyna.pl.

foto: FB Stara Kopalnia

Dodaj komentarz

Komentarze (0)