XX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim

poniedziałek, 4.4.2022 14:51 250 0

2 kwietnia Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie-Zdroju był organizatorem XX jubileuszowego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim. Pomysłodawcą, autorem pytań konkursowych i odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest od samego początku nauczyciel "Ceramika", a zarazem przewodnik turystyczny Artur Ciempa. Podczas konkursu Dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Szczawnie- Zdroju, a zarazem Prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna- Zdroju Pani Iwona Czech zaprezentowała zebranym historię szczawieńskich źródeł.

W obradach Jury brali udział: Beata Olesińska- Hajdasz, geograf i krajoznawca, Sandra Ciempa, laureatka konkursów krasomówczych i olimpiad krajoznawczych oraz Artur Ciempa.

W imprezie wzięło udział 16 uczniów, reprezentujących 6 szkół Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Vanessa Woźna przed Michałem Dejewskim i Bartoszem Kucharenko. W kategorii szkół średnich na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Janiszewski przed Janem Wiernickim i Jakubem Lesiukiem. Jury w popisie krasomówczym wyróżniło Macieja Janiszewskiego i Michała Dejewskiego, zaś za najlepiej napisany test przyznała nagrody Janomi Wiernickiemu i Vanessie Woźnej.

źródło: Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie-Zdroju

Dodaj komentarz

Komentarze (0)