Wyprawa autora „Mindhuntera” w mroczny świat drapieżców seksualnych

czwartek, 15.7.2021 10:04 406 0

11 sierpnia ukaże się nowa książka Johna Douglasa i Marka Olshakera Obsesja. Wyprawa autora „Mindhuntera” w świat drapieżców seksualnych.

To książka o prawdziwej obsesji – obsesji drapieżców polujących na swoje ofiary i obsesji tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ich powstrzymać.

Legendarny profiler FBI opowiada o śledztwach, których celem było powstrzymanie drapieżców seksualnych. Trzy kluczowe słowa dotyczące każdego z nich to manipulacjadominacja i kontrola. To na tych aspektach skupiają się profilerzy, którzy próbują zajrzeć do umysłów przestępców i przewidzieć ich następny ruch. Bo przecież każda próba schwytania drapieżcy seksualnego staje się grą – najważniejszą rzeczą w jego życiu.

John Douglas to jeden z twórców metody profilowania kryminalnego i najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI, gdzie dowodził specjalną jednostką do spraw ścigania seryjnych morderców. Jego prace zainspirowały Thomasa Harrisa do stworzenia postaci Hannibala Lectera. Na podstawie książek Johna Douglasa powstał serial Netflixa „Mindhunter”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)