komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 września 2020

Filipiny, Eustachego

Wydarzenia w Starej Kopalni

środa, 27.11.2019 09:12 , komentarze: 0 , odsłony: 391
kategorie artykułu:

19 listopada w Starej Kopalni miała miejsce konferencja „Boost with Facebook” -  bezpłatne szkolenie skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, na której pojawiło się ok. 100 uczestników. Wałbrzych był jedyną lokalizacją na Dolnym Śląsku, w której odbywało się szkolenie z mediów społecznościowych. Na sali znalazły się osoby w zróżnicowanym wieku – zarówno Ci, którzy już korzystają z mediów społecznościowych w codziennej pracy, jak i osoby początkujące.

W dniach 21-22 listopada odbyło się XI spotkanie Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej poświęcone problematyce procesów rewitalizacyjnych dziedzictwa industrialnego. Uczestnicy 2-dniowego spotkania zapoznali się m.in. z działaniami Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu oraz doświadczeniami związanymi z planowaniem strategicznym w procesach rewitalizacyjnych oraz funkcjonowaniem projektów społecznych opartych na dziedzictwie technicznym. Stara Kopalnia była jednym ze współorganizatorów forum.

W sobotę z kolei od rana trwało wydarzenie „Twoja Profil -TAK – tyka”, podczas którego zaproszeni lekarze specjaliści udzielali bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących nowotworów. Nie zabrakło również porad na temat zdrowego żywienia.

Sobotni wieczór należał do Pawła Domagały, który już po raz drugi wystąpił na scenie Starej Kopalni. Publiczność nie zawiodła – wszystkie miejsca zostały wyprzedane. Był to kolejny koncert w Starej Kopalni, których tego roku w kalendarzu instytucji nie brakuje. W grudniu czekają na wszystkich chętnych jeszcze trzy koncerty.

Bieżący tydzień rozpoczął się konferencją prasową w Sztygarówce dotyczącą zbliżającego się Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka. Podczas konferencji obecni byli członkowie Wałbrzyskich Stowarzyszeń Górniczych, Mariola Rząsowska – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Wałbrzychu oraz dyrektor Starej Kopalni Jan Jędrasik. Jest to już piąta edycja wydarzenia, które w tym roku potrwa aż tydzień (1-7 grudnia). 

Program festiwalu wygląda następująco:

Niedziela, 1 grudnia 2019 r., godz. 13.00
Szychta Rodzinna - wydarzenie otwarte, bezpłatne - gry i zabawy górnicze dla dzieci i dorosłych

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r., godz. 10.00
Biesiada Szkolna - Wałbrzych - wydarzenie bezpłatne, adresowane do uczniów szkół podstawowych, zapisy: edukacja@starakopalnia.pl

Wtorek, 3 grudnia 2019 r., godz. 10.00
Biesiada Szkolna, wydarzenie na zapisy, adresowane do uczniów szkół podstawowych, zapisy: edukacja@starakopalnia.pl

Środa, 4 grudnia 2019 r.
Uroczysta Msza Święta – godz. 12.00
Wielka Parada Górnicza wraz z uroczystościami pod pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego – godz. 13.30
Karczma Piwna - wydarzenie biletowane, godz. 17.00
Babski Comber - wydarzenie biletowane, godz. 17.00

Czwartek, 5 grudnia 2019 r.
Bilety za 5 zł na zwiedzanie Starej Kopalni z okazji 5. edycji Barbórki
Wernisaż wystawy "Rezonanse" Bogdan Konopka - godz. 18.00
Górniczy wieczór w Sztygarówce - godz. 19.00

Piątek, 6 grudnia 2019 r.
Górniczy Mikołaj - wydarzenie bezpłatne, godz. 10.00, zapisy: edukacja@starakopalnia.pl

Mikołajkowa Nocna Szychta Dziecięca – godz. 18.00, cykl quizów, zagadek, i gier zespołowych, dzięki którym dzieci poznają aspekty pracy górnika oraz powiązane z nią bogate tradycje i tajemnice kopalni. Zajęcia obejmują przejście chodnikiem podziemnym łącznie z wykonaniem lekkich prac górniczych,  zwiedzanie nadszybia i budynku maszyny wyciągowej szybu Sobótka, a na uczestników czeka słodki upominek za ukończenie szychty. Nocna Szychta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat. Prosimy o wygodne obuwie oraz o ciepłe ubranie wierzchnie. Ilość miejsc ograniczona – bilety dostępne na www.starakopalnia.pl
Koncert Another Pink Floyd - wydarzenie biletowane, godz. 20.00

Sobota, 7 grudnia 2019 r.
Koncert Another Pink Floyd - wydarzenie biletowane, godz. 20.00

Szczegóły i bilety na wydarzenia odpłatne są dostępne na stronie internetowej www.starakopalnia.pl

W niedzielę 1 grudnia o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl komediowy „Szalone Nożyczki”. Utwór cieszy się powodzeniem w najlepszych teatrach komediowych świata już od ponad 50-ciu lat! Bilety dostępne w kasie Starej Kopalni lub na biletyna.pl

14-15.12.2019 r., godz. 11.00
Ukryta Fabryka Św. Mikołaja
Oferta dla rodzin z dziećmi. W ramach wydarzenia odbędą się świąteczne warsztaty malowania gipsowych ozdób w Centrum Ceramiki Unikatowej. Dodatkową opcją oferty jest rodzinne zwiedzanie Starej Kopalni. Bilety dostępne na stronie internetowej www.starakopalnia.pl. Informacje pod numerem 74 667 09 70.

Codziennie w godzinach 10.00-18.00 dostępna jest wystawa Tomasza Domańskiego „Pomniki Czasu. Retrospektywa”. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki