komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Współpraca zakładów WSSE z Miastem

wtorek, 18.12.2018 18:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1107
kategorie artykułu:

Dzisiaj w wałbrzyskim magistracie odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego, którego celem jest wsparcie zatrudnienia w zakładach pracy, znajdujących się na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park".

Sygnatariuszami listu intencyjnego byli: Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Tomasz Jakacki - członek zarządu, dyrektor zakładu Cersanit III S.A., Dariusz Mikołajczak - wiceprezes do spraw korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o. i Krzysztof Brosig - prezes zarządu Ronal Polska Sp. z o. o.

- Dwie godziny temu mieliśmy okazję występować na konferencji prasowej na ulicy Husarskiej, gdzie w ramach programu "Mieszkanie Plus" prezentowaliśmy pierwsze – 192 mieszkania. Dlaczego te mieszkania są takie ważne? Najważniejsze jest, aby w Wałbrzychu była dobra praca, były dobre warunki do życia, a jednym z najważniejszych elementów tego jest dobra praca, dobre warunki do życia i oczywiście mieszkanie. To wszystko dla ludzi młodych, żeby stąd nie wyjeżdżali, a raczej żeby tutaj przyjeżdżali. To co mówiłem dwie godziny temu jest równie ważne na tym spotkaniu. Współpraca pomiędzy bardzo nowoczesnymi, tu osadzonymi zakładami pracy i władzami miasta jest warunkiem rozwoju miasta. Miasta średnie, takie jak Wałbrzych, mają jedno z najważniejszych wyzwań - zatrzymać, przyciągnąć młodych ludzi - pracowników. A firmy zlokalizowane tutaj mają taką samą potrzebę. Stąd też nasza współpraca, chęć wspierania się – mówił prezydent Wałbrzycha, dr Roman Szełemej.

Wszyscy sygnotariusze listu intencyjnego są zgodni – współpraca istnieje od wielu lat, a dzisiejsze podpisanie listu to tylko formalizm.

- Ronal ma dwie firmy w Wałbrzychu i to, że mamy przygotowane miejsce pod trzecią, która jest w planach (czekamy na dobry impuls i czas, aby ruszyć z tym projektem) to dobra współpraca z miastem. Teraz mamy przygotowany teren pod kolejny projekt – powiedział Krzysztof Brosig - prezes zarządu Ronal Polska Sp. z o. o.

2000 rok – to był początek Cersanitu w Wałbrzychu i trudny czas dla miasta. Już po dziesięciu miesiącach uruchomiliśmy produkcję. W tej chwili mamy trzy zakłady, zatrudniamy ponad 800 osób, jest to duża ilość, ale ciągle brakuje nam nowych osób. Młodych inżynierów, których szczególnie potrzebujemy – mówił Tomasz Jakacki - członek zarządu, dyrektor zakładu Cersanit III S.A.

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. W liście piszemy między innymi, że „będziemy aktywnie działać na rzecz promocji miasta Wałbrzycha”, powiem szczerze, że ja osobiście i nasza firma starliśmy się od początku tak działać. Dzisiaj to tylko sformalizowanie. Jestem najstarszy stażem pracownikiem Toyoty, pracuję od samego początku i pamiętam Wałbrzych sprzed 20 lat. Wałbrzych naprawdę się zmienił. My – jako Toyota zawsze staraliśmy się promować Wałbrzych, zawsze współpraca zakładu z miastem była dobra. Cieszy mnie to, że możemy się rozwijać razem z Wałbrzychem - powiedział Dariusz Mikołajczak - wiceprezes do spraw korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o. o.

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz