komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Wolontariusze odwiedzili seniorów

poniedziałek, 22.6.2020 12:25 , komentarze: 0 , odsłony: 135
kategorie artykułu:

Wałbrzyskich seniorów odwiedzali wolontariusze z maseczkami i „Przewodnikiem dla seniora w czasie epidemii”. Wszystko za sprawą grupy nieformalnej wałbrzyskich wolontariuszy „Zaangażowani dla wałbrzyskich seniorów”. To właśnie ta grupa wygrała projekt "Zdrowie Seniora w Czasie Epidemii" w konkursie Dolnośląskich Małych Grantów.

Projekt "Zdrowie Seniora w Czasie Epidemii" ma na celu walkę ze skutkami Covid-19 oraz zapobieganie zakażeniom, poprawę bezpieczeństwa seniorów, ułatwienie funkcjonowania seniorom w życiu codziennym w okresie pandemii, a także budowanie zasobów wolontariatu na rzecz seniorów.

- Staraliśmy się docierać do jak największej liczby seniorów. Dzięki publikacji numeru telefonu wielu z nich dzwoniło i trafiliśmy pod wskazany adres -
komentuje Anatol Szpur, lider zwycięskiej grupy wolontariuszy „Zaangażowani dla wałbrzyskich seniorów”.

- Dla nas ważne jest budowanie społeczeństwa wrażliwego na pomoc innym, w szczególności seniorom -
dodaje Robert Rozmuski, jeden z wolontariuszy zaangażowany w realizację projektu.

Wolontariusze wręczali seniorom maseczki ochronne antybakteryjne z jonami srebra, a także dwustronny przewodnik formatu A4 z informacjami zapisanymi wielkimi czcionkami, gdzie i jaką pomoc mogą uzyskać w czasie epidemii.
- Seniorzy bardzo serdecznie nas witali i chętnie brali przygotowane przez nas materiały – cieszy się Dagmara Raszka, zaangażowana wolontariuszka w realizację projektu.
- Ważny jest fakt, że powstały informator będzie można ewentualnie powielać w przyszłości. Zwiększa on poziom wiedzy seniorów na temat zasad zachowania się w warunkach pandemii - tłumaczy Paweł Kądziołka, jeden z wolontariuszy.

Przypominamy, że realizatorem Dolnośląskich Małych Grantów jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych z siedzibą we Wrocławiu. Ten realizowany projekt jest jednym z wielu dobrych przykładów na to, jak dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca można wspierać mieszkańców w czasie stanu epidemii.

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 11:15
piątek, 26.6.2020 16:34
poniedziałek, 22.6.2020 12:25
poniedziałek, 15.6.2020 13:57
czwartek, 4.6.2020 10:38
czwartek, 28.5.2020 09:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele