Włamywacze zatrzymani przez policjantów z Głuszycy już po kilku godzinach od zdarzenia

piątek, 2.2.2024 13:09 293 0

Głuszyccy mundurowi potrzebowali tylko kilku godzin na zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy włamali się do bazy sprzętowej na terenie Walimia, skąd zabrali dwa akumulatory i łącznie 410 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony wycenił stary na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do bazy sprzętowej w miejscowości Walim, głuszyccy policjanci otrzymali minionej środy o poranku. Włamywacze najpierw, po pokonaniu zabezpieczeń garażu, próbowali go splądrować, ale nic nie znaleźli. Natomiast po włamaniu się do trzech ciągników znajdujących się na tym samym terenie, z ich wnętrza ukradli dwa akumulatory oraz, po uszkodzeniu przewodów paliwowych, ukradli łącznie 410 litrów oleju napędowego. Łączna suma strat wyniosła pond 7 tysięcy złotych.

Miejscowi policjanci w wyniku podjętych czynności jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch włamywaczy. Pierwszy z nich 39-latek został zatrzymany na ul. Kościuszki w Walimiu, natomiast drugi 33-latek przy tej samej ulicy w miejscu zamieszkania.

Na postawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego obaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego usłyszeli w czwartkowe popołudnie zarzut kradzieży z włamaniem. Za przestępstwo, o które są podejrzani, grozi im dziesięcioletni pobyt za kratami więzienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)