komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 21 września 2019

Jonasza, Mateusza

Wielkie święto teatru

wtorek, 27.8.2019 09:16 , komentarze: 0 , odsłony: 366
kategorie artykułu:

W poniedziałek, 26 sierpnia, podczas konferencji prasowej burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk oraz Marzena Sobczyk dyrektor Teatru Zdrojowego opowiedzieli dziennikarzom o atrakcjach zbliżającego się V Festiwalu Krystyny Jandy. 30 i 31 sierpnia w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym będzie można zobaczyć dwa znakomite wydarzenia z udziałem artystki.

- Festiwal początkowo organizowany był przez Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. W tym roku spółka nie była w stanie podjąć się organizacji tego przedsięwzięcia, dlatego zdecydowaliśmy się przejąć na siebie ten trud, bo warto – podkreślał burmistrz Marek Fedoruk. – Na deskach naszego teatru będziemy mogli zobaczyć najwybitniejszych artystów sceny polskiej, bo pani Jandzie partnerować będą Jerzy Stuhr i Jerzy Łapiński. To niezmiernie prestiżowe wydarzenie kulturalne, cieszę się, że mieszkańcy nie tylko Szczawna-Zdroju, ale całego regionu, będą mieli szansę obcowania ze sztuką najwyższych lotów tu, na miejscu, bez konieczności wyjeżdżania do dużych miast.

W piątek zobaczymy „32 omdlenia” z udziałem wspomnianych gwiazd, będą to trzy jednoaktówki na motywach Czechowa w reżyserii Andrzeja Domalika. Po spektaklu publiczność będzie mogła porozmawiać z aktorami.  W sobotę zobaczymy najnowszy film z udziałem Krystyny Jandy „Słodki koniec dnia” w reżyserii Jacka Borcucha. Aktorka otrzymała nagrodę za rolę na festiwalu Sundance.

Karnety na festiwal rozeszły się bardzo szybko.

- Przyjadą do nas widzowie z całej Polski, z Niemiec, zainteresowania festiwalem było ogromne co tylko pokazuje, że nasze wydarzenie ma szczególną rangę – podkreślała dyrektor teatru, Marzena Sobczyk.

Spektakl i projekcja filmu już 30 i 31 sierpnia o godz. 19:00 w Teatrze Zdrojowym.

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.9.2019 09:08
czwartek, 12.9.2019 11:09
1
środa, 4.9.2019 11:39
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele