Wałbrzyscy policjanci znaleźli trzy poszukiwane osoby w Bydgoszczy

piątek, 3.2.2023 18:36 466 0

Szeroko zakrojone działania przeprowadzone przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy na terenie kraju, doprowadziły do zatrzymania w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego trzech ukrywających się od dłuższego czasu przed organami ścigania osób. Wszystkie były poszukiwane w związku z serią rożnego rodzaju oszustw, które popełniły w ostatnich latach. Jedna z nich już trafiła za kraty więzienia, gdyż wyrokami kilku sądów w Polsce, łącznie ma spędzić tam najbliższe dwa i pół roku.

W poprzednim tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizowali działania operacyjne na terenie kilku województw. Ostateczny efekt akcji, to zatrzymanie dwóch mężczyzn oraz kobiety. Wszyscy wspólnie brali udział w różnego rodzaju oszustwach, a w piątek spotkali się w jednym z mieszkań na terenie Bydgoszczy.

Ukrywający się przed organami ściągania 31-letnia kobieta oraz 71-letni mężczyzna byli poszukiwani celem zatrzymania i przymusowego doprowadzenia na czynności procesowe w związku z prowadzonymi postępowaniami karnymi. Senior był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Trzebnicy, 31-latka miała natomiast aż dziewięć podstaw poszukiwawczych na terenie prokuratur w całym kraju.

Zatrzymana przez wałbrzyskich policjantów główna postać to 33-latek poszukiwany od dłuższego czasu listem gończym przez Sąd Rejonowy w Sulęcinie. Mężczyzna dodatkowo miał łącznie kolejnych dziewięć podstaw poszukiwawczych na terenie kraju związanych z oszustwami, które wystawione zostały między innymi przez Sąd Rejonowy w Gdańsku-Południe, Prokuraturę Rejonową w Mysłowicach, czy też Sąd Rejonowy w Krakowie-Krowodrzy.

Mężczyzna odpowiedzialny za serią oszustw na terenie kraju ma do odsiadki za kratami więzienia już teraz łącznie dwa i pół roku. Kolejne postępowania są jednak w toku, a jako że cały czas działał w warunkach powrotu do przestępstwa, po kolejnych wyrokach sądu może się okazać, że spędzi w celi nawet kolejnych 12 lat.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)