Wałbrzyscy policjanci prowadzą pogadanki z uczniami w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły"

wtorek, 6.9.2022 11:50 195 0

Już w miniony piątek wałbrzyscy policjanci przeprowadzili pierwsze pogadanki z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze prewencji kryminalnej odwiedzili dwie placówki oświatowe – pierwszą na Podzamczu, a drugą na Nowym Mieście - uświadamiając najmłodszych, w jaki sposób bezpiecznie chodzić do szkoły i z niej wracać.

Na początek roku szkolnego mł. asp. Paweł Łabuda oraz st. sierż. Aleksander Karkosz zawitali do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 na Podzamczu oraz do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bajka znajdującego się w dzielnicy Nowe Miasto.

Funkcjonariusze opowiadali, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z dróg i na jakie niebezpieczeństwa uważać. Podczas spotkania przekazali informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji. W trakcie rozmów z dziećmi przedstawili zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych oraz przeprowadził ćwiczenia praktyczne. Nie zabrakło także tematyki prewencyjnej dotyczącej z właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych osób oraz obcych zwierząt. W zajęciach udział wzięło łącznie blisko 90 uczniów, którzy od mundurowych otrzymali również opaski odblaskowe do noszenia na wierzchniej odzieży w porze nocnej.

Przypominamy, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni bezwzględnie stosować się do przepisów. Kierujący powinni zachować szczególną ostrożność przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych i nie wjeżdżać za sygnalizator kiedy jest to zabronione. Piesi natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)