komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Wałbrzyscy policjanci posumowali rok

poniedziałek, 3.2.2020 10:22 , komentarze: 0 , odsłony: 572
kategorie artykułu:

31 stycznia 2020 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyła się odprawa służbowa garnizonu wałbrzyskiego. Podczas spotkania podsumowane zostały działania zrealizowane na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w 2019 roku. Komendant Miejski Policji w Wałbrzych kom. Krzysztof Lewandowski przedstawił także priorytetowe zadania na 2020 rok.

Tegoroczną odprawę służbową garnizonu wałbrzyskiego rozpoczęło odczytanie rozkazów personalnych o powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu nadkom. Rafała Siczka oraz o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu podinsp. Mariusza Kucharczyka. Rozkazy o powołaniu wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski.

Z wynikami uzyskanymi przez wałbrzyskich policjantów w 2019 roku zapoznali się zaproszeni goście: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu bryg. Krzysztof Szyszka, Dyrektor WORD w Wałbrzychu Mariusz Szmiel, samorządowcy gmin powiatu wałbrzyskiego oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzych kom. Krzysztof Lewandowski omówił najistotniejsze elementy pracy wałbrzyskiej jednostki w 2019 roku oraz przedstawił plan działań na rok 2020.

Do najważniejszych zadań wałbrzyskiej Policji w 2020 roku należą:
- Ograniczenie przestępczości i utrzymanie wysokiej wykrywalności w 7 wybranych kategoriach przestępstw (najbardziej uciążliwych dla mieszkańców),
- Utrzymanie wysokiej skuteczności w zakresie poszukiwania osób zaginionych i osób ukrywających się przed organami ścigania, w tym poszukiwanych listami gończymi,
- Pogłębienie współpracy z mieszkańcami przy wykorzystaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
- Kontynuowanie działań ukierunkowanych na ochronę osób starszych i nieporadnych życiowo oraz narażonych na przemoc w miejscu zamieszkania,
- Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez ukierunkowanie działań na niechronionych uczestników ruchu drogowego,
- Przejęcie, wyposażenie i sprawna organizacja służby w nowej siedzibie Komisariatu Policji I w Wałbrzychu,

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski podkreślił rolę i bardzo wysoko ocenił współpracę zarówno z Prokuraturą Rejonową w Wałbrzychu jak i z samorządami gmin powiatu wałbrzyskiego.
Bardzo dobrze ocenił służbę funkcjonariusz i współpracę z nimi w zakresie wykrywania przestępczości Prokurator Rejonowy Marcin Witkowski.
Do podziękowań dla mundurowych dołączył Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny plasują się na pierwszym miejscu pod względem efektywności służby – to potwierdził podczas swojego wystąpienia I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski, który na koniec podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji za dotychczasową pracę, życząc jednocześnie dalszych tak dobrych wyników.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 14:36
czwartek, 9.7.2020 09:32
1
środa, 8.7.2020 15:41
środa, 8.7.2020 11:28
poniedziałek, 6.7.2020 09:09
1
sobota, 4.7.2020 11:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele