komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Wałbrzyscy policjanci ekspertami podczas konkursu wiedzy o ruchu drogowym

środa, 18.9.2019 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 460
kategorie artykułu:

Za nami pierwsze dwa tygodnie roku szkolnego. Wrzesień to czas, kiedy policjanci spotykają się z najmłodszymi w placówkach oświatowych i przypominają im zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Tym razem funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili Szkołę Podstawową nr 10 przy ul. Ogrodowej i byli ekspertami podczas IV Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Podczas spotkania uczniowie opowiadali na przygotowane przez organizatorów pytania teoretyczne dotyczące bezpiecznego sposobu korzystania z dróg. Najmłodsi musieli wykazać się znajomością znaków drogowych oraz wiedzieć, na jakie niebezpieczeństwa jako piesi, bądź rowerzyści muszą uważać. Przeprowadzone zostały także ćwiczenia praktyczne. Wałbrzyscy funkcjonariusze sprawdzali, czy uczestnicy konkursu potrafią w sposób właściwy przechodzić przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną oraz te bez sygnalizacji, a także czy wiedzą, po której strony drogi poruszają się piesi. Nie zabrakło zagadnień związanych z używaniem elementów odblaskowych.
W przerwie konkursu policjant prewencji pierwszego komisariatu przedstawił także informacje dotyczące bezpieczeństwa w domu, na podwórku, czy też w szkole.  Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek, a także dyplomy za uczestnictwo.
Konkurs przygotowany przez pracowników szkoły doskonale wpisał się we wrześniowe, policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Dlatego też funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że kierujący w rejonach szkół powinni zachować szczególną ostrożność. Uczniowie natomiast w porze od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym mają obowiązek stosować elementy odblaskowe, chyba że poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.  Najmłodsi powinni także korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.9.2020 11:34
poniedziałek, 14.9.2020 09:38
środa, 9.9.2020 08:21
poniedziałek, 7.9.2020 15:46
środa, 2.9.2020 11:44
poniedziałek, 31.8.2020 14:23
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele