Wakacje z Wolnego Wybiegu w Gminie Czarny Bór

czwartek, 22.7.2021 14:25 428 0

Drugi tydzień wakacji organizowanych przez B+CK w Czarnym Borze już za nami. Podczas zajęć odbywających się  pod hasłem „ Wakacje z wolnego wybiegu” uczestnicy  zgłębiali tajniki ekologii, recyklingu i zdrowego żywienia. Podczas warsztatów powstały torby zdobione roślinnymi barwnikami,  słoiki po przetworach przerobione zostały na piękne wazoniki, a stare ubrania na modne kreacje.

Na warsztatach kulinarnych dzieciaki przygotowały przepyszne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe, a po wysiłku związanym ze sprzątaniem okolicy nie zabrakło również kiełbasek pieczonych na ognisku. Dużo wrażeń dostarczyła uczestnikom wycieczka do Ptasiej Doliny- Domu Spotkań Twórczych, gdzie poznały historię i różnorodność  nasion, a także zwiedzały ogród permakulturowy.

Podczas warsztatów wakacyjnych w B+CK realizowany jest projekt, który dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL - Stowarzyszenie "Granica" w Lubawce.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)