komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

UWAGA ślisko! Kolizja na Piotrowskiego w Wałbrzychu

czwartek, 26.11.2020 10:01 , komentarze: 0 , odsłony: 342
kategorie artykułu:

Nieuchronnie zbliża się zima, a więc w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się opadów śniegu. Dzisiaj jednak na drogach Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego z powodu ujemnej temperatury jest bardzo ślisko. Poruszając się pojazdami pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na jezdni, gdyż to właśnie tego typu naruszenia przepisów Kodeksu drogowego są najczęstszą przyczyną wypadków w okresie zimowym. Przykładem może być poważnie wyglądające zdarzenie, do którego doszło dzisiaj o poranku na na ul. Piotrowskiego.

Do kolizji doszło po godzinie 6:30. 56-letnia mieszkanka Wałbrzycha kierująca samochodem osobowym w wyniku niedostosowania na łuku drogi prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku busem, którym poruszał się 55-letni wałbrzyszanin. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 250 złotych. Policjanci ze względu na uszkodzenia samochodów odebrali oba dowody rejestracyjne od pojazdów.

Zwracamy się również z kolejnym apelem. Jeżeli jeszcze nie zmieniliśmy opon z letnich na zimowe, to powinniśmy to zrobić jak najszybciej. Chodzi przecież o bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników dróg. Przypominamy, że niskie temperatury sprawiają, iż stosowanie letnich opon w samochodach staje się mało efektywne. Droga w przypadku nagłego hamowania wydłuża się o kilkadziesiąt metrów - przy jeździe z prędkością 50 km/h - a to z kolei może doprowadzić do wypadku. Pamiętajmy. Im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem na drogę, tym większe będzie nasze bezpieczeństwo.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki