Ukradł ze sklepu masażer do ciała oraz dwie kamery

wtorek, 16.4.2024 13:24 147 0

Realizując zebrane w sprawie informacje policjanci pierwszego komisariatu zatrzymali w jednym z mieszkań na Starym Zdroju 27-letniego mężczyznę, który w połowie marca tego roku dokonał kradzieży sklepowej, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 1600 złotych. Mieszkaniec naszego miasta stanie teraz przed sądem. Jako że czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu teraz kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 16 marca tego roku w jednym z marketów przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Nieznany wtedy mężczyzna wyniósł z terenu sklepu masażer do ciała oraz dwie kamery wideo nie płacąc za zakupy. Straty wycenione zostały przez przedstawicieli placówki handlowej na łączną kwotę 1630 złotych.

Poinformowani o przestępstwie funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu podczas wykonywanych czynności ustalili ostatecznie, kto jest odpowiedzialny za kradzież, a dzielnicowi z tej jednostki zatrzymali 27-latka 15 kwietnia po godzinie 19:00 w jednym z mieszkań przy ul. 11-go Listopada w Wałbrzychu.

Podejrzany podczas późniejszych czynności procesowych usłyszał zarzut. Jego działanie przestępcze miało charakter recydywy, dlatego teraz za kratami więzienia może spędzić nawet 7,5 roku.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)