Sprawca kolizji kierował pod wpływem leków psychotropowych

czwartek, 16.5.2024 12:33 517 2

32-letni kierujący samochodem osobowym na ul. Wieniawskiego na Podzamczu nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w jego tył. Uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Badanie na zawartość narkotyków wykazało jednak, że mieszkaniec powiatu świdnickiego znajdował się w momencie kolizji pod wypływem leków psychotropowych, dlatego funkcjonariusze w szpitalu zlecili wykonanie badania krwi mężczyzny, by procesowo potwierdzić ten fakt.

Do kolizji drogowej doszło na ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu 15 maja kilka minut po godzinie 18:00. 32-letni mężczyzna, jadąc samochodem osobowym nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, który zatrzymał się przed skrzyżowaniem z ul. Al. Podwale, celem ustąpienia pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z naprzeciwka i najechał na jego tył.

Podczas czynności policjanci „drogówki” ustalili, że sprawca w momencie zdarzenia był trzeźwy, ale mógł kierować samochodem pod wpływem niedozwolonych środków. Tester wykazał stężenie leków psychotropwych w jego organizmie. Dla potwierdzenia tego faktu funkcjonariusze zlecili w placówce medycznej wykonanie badania krwi kierującego. Jeżeli wykaże ono, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem znacznej ilości środków odurzających, może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 do 60000 zł.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 16.05.2024 17:31
jeśli psychotropy to rusinek z bartczakiem.
środa, 22.05.2024 19:44
To ci dwaj agenci rosyjskich wpływów w kotlinie? Pisowcy?