komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Tymczasowy areszt dla sprawców pobicia

wtorek, 24.11.2020 09:06 , komentarze: 0 , odsłony: 175
kategorie artykułu:

Pierwszy ze sprawców pobicia, do którego doszło niedawno w dzielnicy Sobięcin, wpadł w ręce policjantów drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu – w poprzednią środę. Dwaj następni podejrzani zostali zatrzymani po przeprowadzonych działaniach operacyjnych - kolejno w miniony czwartek oraz sobotę. Mężczyźni w wieku od 24 do 46 lat staną teraz przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu, który to już teraz zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podjęte przez poinformowanych o zdarzeniu dzielnicowych Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wstępne działania doprowadziły do zatrzymania pierwszego z podejrzanych - 46-latka – tego samego dnia przy ul. 1 Maja. Kolejni sprawcy od tego momentu ukrywali się przed mundurowymi, ale ostatecznie także wpadli w ręce policjantów, tym razem pracujących nad sprawą funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego tej jednostki. W czwartek przy ul. Rymanowskiej zatrzymany został 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, a w minioną sobotę przy ul. Czerwonego Krzyża 37-letni, również wałbrzyszanin.

Podejrzani odpowiedzą teraz za pobicie 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha, które mogło narazić go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za pozbawienie mężczyzny wolności. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Trzech sprawców najbliższe dwa miesiące decyzją sądu spędzi w areszcie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 12.1.2021 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki