komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Tymczasowo aresztowany za kradzież rozbójniczą

środa, 30.9.2020 09:18 , komentarze: 0 , odsłony: 198
kategorie artykułu:

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który w miniony piątek został zatrzymany w związku z dokonaniem kilka dni wcześniej kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna włamał się do samochodu dostawczego, a następnie zaatakował jego kierowcę. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 2 miesięcy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Do zdarzenia doszło 22 września około godziny 9:00 przy ul. Kubeckiego w  Wałbrzychu. Sprawca wykorzystał nieuwagę pracownika rozwożącego towar po sklepach w dzielnicy Nowe Miasto. Kiedy pokrzywdzony zaparkował samochód przy jednym z nich i oddalił się od pojazdu, mężczyzna po uprzednim rozbiciu szyby w „dostawczaku”  dostał się do jego wnętrza i wykradł gotówkę w kwocie blisko 12 tysięcy złotych, wartościowe przedmioty w postaci dwóch telefonów komórkowych oraz dwóch zestawów nawigacji, a także saszetkę z dokumentami. 63-letni kierowca szybko zorientował się, że ktoś znajduje się w jego pojeździe i starał się zareagować na popełnione przestępstwo. Napastnik użył jednak siły w stosunku do pokrzywdzonego, pobił go, a następnie uciekł.

Na zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej natychmiast zareagowali policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto jest z nie odpowiedzialny. Ukrywający się mężczyzna wpadł już po trzech dniach działań operacyjnych przy ul. Katowickiej w Wałbrzychu. W mieszkaniu 34-latka policjanci znaleźli skradzione nawigacje oraz telefony komórkowe.

Podejrzany 34-latek stanie teraz przed sądem. Za kradzież rozbójniczą może trafić za kraty więzienia na 10 lat. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.11.2020 09:57
poniedziałek, 16.11.2020 09:55
poniedziałek, 16.11.2020 09:53
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz