„Trzeźwy poranek” i czworo kierujących pod wpływem alkoholu. Później wpadło jeszcze trzech kolejnych

wtorek, 14.9.2021 09:48 110 0

W poniedziałkowy poranek na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań mundurowi zatrzymali czworo kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów znajdując się pod wpływem alkoholu. Tego dnia w ręce kolejnych policjantów wpadło jeszcze trzech kompletnie pijanych mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło 13 września w godzinach porannych na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. W grupie wszystkich 608 przebadanych osób znalazło się trzech mężczyzn w wieku 34, 47 i 62 lat oraz 36-letnia kobieta, którzy między godziną 6:00, a 8:00 jechali kierowanymi przez siebie samochodami w stanie nietrzeźwości, bądź po spożyciu alkoholu, mając od 0,33 do 0,68 promila tej substancji w organizmie. Kierującym policjanci w trakcie kontroli drogowych odebrali prawa jazdy. 34-latek z powiatu ostrowskiego utracił uprawnienia do kierowania pojazdami ciężarowymi, gdyż poruszał się pod wpływem alkoholu ciągnikiem siodłowym.

To jednak nie był koniec działań związanych ze zwalczaniem przestępców drogowych. Po godzinie 13:40 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali na ul. Szybowej w tej miejscowości kompletnie pijanego rowerzystę. 44-latek miał 2,58 promila alkoholu w organizmie. Policjanci drugiego komisariatu natomiast po godzinie 18:00 na ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu sprawdzili stan trzeźwości innego pasjonata jednośladów. 36-letni mężczyzna wydmuchał 1,18 promila alkoholu. W tym samym momencie inni funkcjonariusze boguszowskiego komisariatu otrzymali informację o poruszaniu się przez ledwo trzymającego się na nogach mężczyznę samochodem osobowym na ul. Głowackiego w Boguszowie-Gorcach. Kontrola stanu trzeźwości potwierdziła, że sprawca przestępstwa miał 2,79 promila alkoholu w organizmie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)