Trzech ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwośći mężczyzn w rękach policji. Za jakie przestępstwa teraz odpowiedzą?

piątek, 5.4.2024 15:03 372 0

Trzy kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości zostały zatrzymane w czwartek, 4 kwietnia przez wałbrzyskich policjantów. Mężczyźni trafią niebawem do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Pierwszy z nich spędzi w więzieniu blisko dwa miesiące, drugi 80 dni, a trzeci pół roku. Wszyscy zostali skazani prawomocnymi wyrokami sądowymi za popełnione wcześniej przestępstwa.

Pierwszy z poszukiwanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w czwartek około godziny 10:30. Policjanci zatrzymali 42-latka, kiedy szedł przez wałbrzyski rynek. Wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzycha mężczyzna ma spędzić dokładnie 59 dni za kratami zakładu karnego w związku przestępstwami narkotykowymi.

Około godziny 14.30 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy udali się natomiast na ul. Wysockiego w Śródmieściu, gdzie podczas prowadzonych czynności w ich ręce wpadła druga osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusze na terenie jednego z marketów zatrzymali 35-letniego wałbrzyszanina, który na najbliższe 80 dni trafi niebawem ostatecznie do więziennej celi, gdyż został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za zniszczenie mienia.

Natomiast po godzinie 19.00 dzielnicowi pierwszego komisariatu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Piłsudskiego na Nowym Mieście, gdzie w ręce funkcjonariuszy wpadł 43-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien spędzić w więzieniu sześć miesięcy za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)