Trzech nieletnich dokonało rozboju na 63-latku. Ukradli mu głośnik i telefon komórkowy

środa, 13.9.2023 15:07 525 0

Realizując własne ustalenia operacyjne funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali troje nieletnich sprawców kradzieży oraz rozboju. Nastolatkowie działając wspólnie i w porozumieniu najpierw ukradli 63-latkowi głośnik, a chwilę później dokonali na mężczyźnie rozboju kradnąc mu przy tym telefon komórkowy. Nieletni odpowiedzą teraz za popełnione czyny przed sądem rodzinnym. Policjanci już odzyskali skradzione mienie.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 10 września po godzinie 22.30, kiedy 63-latek wyszedł po żonę na stację kolejową na ul. Dworcową w Boguszowie-Gorcach. W pewnym momencie do seniora podeszło kilkoro nastolatków i ukradło mu głośnik o wartości 600 złotych. Mężczyzna zaczął gonić sprawców i udało mu się ostatecznie ująć 15-latkę. Kiedy pokrzywdzony zaczął dzwonić na Policję, koledzy nieletniej ponownie zaatakowali boguszowianina, tym razem przewracając go na ziemię i kopiąc po całym ciele. Ostatecznie ukradli mu także telefon komórkowy o wartości 1.8 tys. złotych, po czym wszyscy uciekli. Na szczęście w wyniku rozboju pokrzywdzonemu nic poważnego się nie stało.

Policjanci bezpośrednio po zgłoszeniu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie tożsamości sprawców i ich zatrzymanie. Trójka nieletnich wpadła w ręce miejscowych mundurowych już następnego dnia. 15-latka na terenie Wałbrzycha, a 14 i 16-latek w Boguszowie-Gorcach.

W trakcie poniedziałkowych czynności procesowych zatrzymani przyznali się do kradzieży oraz późniejszego rozboju na seniorze. Policjanci odzyskali także skradzione mienie. Decyzją sądu po czynnościach cała trójka została przekazana prawnym opiekunom.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne – tak jak w tym przypadku - mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)