komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Trwa remont ul. Niepodległości w Wałbrzychu

wtorek, 30.6.2020 09:07 , komentarze: 0 , odsłony: 279
kategorie artykułu:

Kierowcy wyjeżdżający z Wałbrzycha w stronę Mieroszowa napotkają na utrudnienia. Trwa remont ul. Niepodległości od skrzyżowania z ul. Wylotową, w kierunku wyjazdu z miasta. Docelowo nowa nawierzchnia zostanie położona na prawie 900 - metrowym odcinku. Na razie prace prowadzone są na fragmencie jezdni. Ruchem steruje sygnalizacja świetlna. 

- Poza wymianą nawierzchni, na remontowanym odcinku wymienione zostaną krawężniki oraz wykonana będzie renowacja sieci kanalizacji deszczowej, czyli wymiana tzw. wpustów i przykanalików - mówi Andrzej Piękny, główny specjalista ds. inwestycji i remontów w Zarządzie Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Razem dla dobra kierowców

Naprawiany fragment ul. Niepodległości jest mocno zniszczony. To bowiem droga krajowa nr 35, prowadząca do przejścia granicznego z Czechami w Mieroszowie. Każdego dnia przejeżdżają nią tysiące aut. Także tędy surowiec z Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej transportują do bocznicy kolejowej Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. I to właśnie KSS Bartnica i miasto Wałbrzych wzięli na siebie wspólny ciężar remontu tej krajowej drogi. Nie po raz pierwszy: to już ósma w ostatnich latach inwestycja drogowa związana z ul. Niepodległości i i jej okolicami, prowadzona wspólnie przez miasto i KSS Bartnica lub finansowana przez kopalnię. Naprawione zostały już m.in. ul. Tunelowa i Gdańska, część ul. Wałbrzyskiej i trzy odcinki ul. Niepodległości. Obecnie remontowany jest czwarty fragment ul. Niepodległości.

- Do takich inwestycji nie obligują nas żadne przepisy, ale jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną, dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się partycypować w kosztach prowadzonego przez miasto remontu -
mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Spółka zobowiązała się dostarczyć bezpłatnie wszystkie kruszywa i masy bitumiczne do nowej drogi. I to takie, dzięki którym po naprawie jezdnia będzie nie tylko równa, ale też poprawiająca bezpieczeństwo kierowców i ekologiczna.

Nowocześnie i bezpiecznie

- Do budowy nowej nawierzchni odcinka ul. Niepodległości wykorzystanych zostanie m.in. ponad tysiąc ton gabra z naszego złoża w Słupcu. Gabro ma duży wpływ na bezpieczeństwo: dodane do mieszanki asfaltowej nie tylko rozjaśnia jezdnię i poprawia widoczność, ale wpływa też na skrócenie drogi hamowania aut. W nowej nawierzchni będzie też prawie tysiąc ton melafirowego grysu z naszej kopalni w Rybnicy Leśnej. Melafir jest bardzo odporny, więc wzmocni jezdnię. Będzie ona również ekologiczna, ponieważ do jej budowy użytych zostanie ponad 200 ton tzw. destruktu asfaltowego, pochodzącego z rozbiórki innych dróg. W sumie do obecnego remontu ul. Niepodległości wykorzystanych zostanie dwa i pół tysiąca ton wydobywanych lokalnie kruszyw. Przerobionych na mieszankę asfaltową także lokalnie, bowiem w należącej do KSS Bartnica Wytwórni Mas Bitumicznych w Starym Julianowie - podkreśla prezes Jakub Madej.

Remont powinien zakończyć się w sierpniu.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 09:32
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
piątek, 31.7.2020 09:47
piątek, 24.7.2020 12:04
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki