komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 4 kwietnia 2020

Izydora, Waclawa


To były niezapomniane zajęcia zimowe

poniedziałek, 24.2.2020 12:45 , komentarze: 0 , odsłony: 245
kategorie artykułu:

Dolnośląskie ferie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się dwutygodniowe zajęcia zimowe organizowane przez Centrum Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną w Głuszycy wraz ze świetlicami wiejskimi. Z bogatej oferty zajęć skorzystało ok. pięćdziesięcioro dzieci z terenu gminy Głuszyca w wieku 6-12 lat.

Oprócz  warsztatów plastycznych poprowadzonych przez artystę malarza Ryszarda Berczyńskiego dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologicznych i w ciekawych spotkaniach. O swoich egzotycznych podróżach do Afryki opowiadała z pasją radna Beata Drapała. Wiele wartych uwagi informacji o świecie przyrody przekazał dzieciom Krzysztof Żarkowski, ornitolog, fotograf i obserwator przyrody. Uczestnicy zajęć poznali liczne atrakcje turystyczne naszego regionu: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Zamek Książ i Palmiarnię w Wałbrzychu, Multimedialne Muzeum Karkonoszy i Świat Kolejek w Karpaczu, Krainę Wygasłych Wulkanów w Dobkowie. Po nowej trasie multimedialnej w Podziemnym Mieście Osówka oprowadził dzieci prezes Zdzisław Łazanowski.
Odwiedziny głuszyckiego Komisariatu Policji i remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej pozwoliły na zapoznanie się z obowiązkami policjanta i strażaka. Nie zabrakło także ciekawych pogadanek na temat bezpieczeństwa i sposobów na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Wiele radości i kreatywności wzbudziły w dzieciach zajęcia z teatrzykiem z walizki zorganizowane przez zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, a także konkursy plastyczne i ekologiczne. Miłych wrażeń dostarczył film „Doktor Dolittle”, który zobaczyły dzieci w wałbrzyskim Cinema City. Zwieńczeniem udanego wypoczynku od zajęć szkolnych był bal karnawałowy, na którym pojawiły się ulubione postaci z bajek, wróżki, księżniczki czy piraci. Dziękujemy wszystkim dzieciom za pełen radości wspólnie spędzony czas.

źródło: UM Wałbrzych

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
38
wczoraj, 18 godz temu
piątek, 3.4.2020 11:38
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz