Teatr Lalki i Aktora z dotacjami

środa, 4.3.2015 12:04 1158 0

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otrzymał 215.000 złotych dofinansowania od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację czterech projektów w 2015 roku. Pierwszy z nich – produkcja spektaklu „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w reż. M. Majewskiej oraz program działań edukacyjnych jemu towarzyszących – został dofinansowany kwotą 40.000 zł w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa” realizowanego z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Teatr rozpoczął realizację projektu 28 lutego premierą spektaklu.

105.000 zł Teatr otrzymał w ramach programu „Edukacja kulturalna” na realizację II edycji Festiwalu małych Prapremier – jedynego festiwalu w Polsce prezentującego wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięco-młodzieżowej. Festiwal odbędzie się w dniach 13 – 18 września 2015 roku.

Kolejny projekt pn. „Bramaturgia” – inscenizowane opowieści z bram i podwórek wałbrzyskich kamienic został dofinansowany kwotą 30.000 zł w ramach programu „Teatr 2015 – Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru”. Premiera tego wydarzenia zaplanowana jest na czerwiec 2015 r.

Teatr zaprezentuje się też latem na 9. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Szanghaju dzięki dofinansowaniu kwotą 40.000 zł w ramach programu „Wydarzenie artystyczne – Promocja kultury polskiej za granicą”.

Teatr czeka jeszcze na wynik dotyczący projektu „Między miejscami” – prezentacja muzycznego monodramu na podstawie wspomnień polskich repatriantów z Francji w ramach programu „Patriotyzm jutra” (program MKiDN oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie).

2015 rok jest dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu rokiem szczególnym, ponieważ jesienią wałbrzyskie lalki będą świętować swoje 70. urodziny, które zostaną połączone z II edycją Festiwalu małych Prapremier. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)