Szybkie działania policjantów pozwoliły na uratowanie życia 47-letniej kobiecie

wtorek, 13.8.2019 11:35 1418 0

13 sierpnia około godziny 3:00 w nocy funkcjonariusze pierwszego komisariatu otrzymali informację o próbie samobójczej mieszkanki Wałbrzycha. Zareagowali natychmiast i dzięki właściwemu działaniu na miejscu zdarzenia uratowali życie 47-latki, która ostatecznie została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego na badania do szpitala.

Policjanci prewencji Komisariatu Policji I  Wałbrzychu w środku nocy otrzymali informację od mieszkającej za granicą kobiety o możliwej próbie samobójczej jej matki. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres w dzielnicy Poniatów. Drzwi otworzyła im otumaniona 47-latka, która oświadczyła, że nic złego się nie dzieje. Dziwne zachowanie kobiety zaniepokoiło jednak mundurowych. Na stole w kuchni zauważyli oni znajdujące się puste opakowania po różnych środkach psychotropowych. Kobieta wyznała wtedy policjantom, że zażyła kilkadziesiąt tabletek, gdyż ma problemy osobiste i nie chce już żyć.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego i podjęli natychmiastową decyzję o spowodowaniu u kobiety wymiotów, gdyż zaczęła ona tracić przytomność, a następnie nadzorowali czynności życiowe. Okazało się, że wałbrzyszanka mogła zażyć łącznie nawet 50 sztuk środków psychotropowych. Na szczęście zdarzenie zakończyło się odwiezieniem przez ratowników medycznych półprzytomnej kobiety do szpitala, gdzie udzielona została 47-latce dalsza specjalistyczna pomoc medyczna. Dzięki szybkiej interwencji policjantów pierwszego komisariatu nie doszło do tragedii i kolejny raz udało się  uratować ludzkie życie.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz