komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 26 lutego 2021

Miroslawa, Aleksandra


Szybkie działania dzielnicowych pozwoliły na uratowanie życia 19-latki

piątek, 19.2.2021 11:48 , komentarze: 0 , odsłony: 416
kategorie artykułu:

Dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację o próbie samobójczej młodej mieszkanki Wąłbrzycha. Zareagowali natychmiast i dzięki szybkiemu działaniu na miejscu zdarzenia uratowali życie 19-latki. Wałbrzyszanka została ostatecznie przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie specjaliści udzielili jej już profesjonalnej pomocy medycznej.

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu 17 lutego około godziny 17:00 otrzymali informację o możliwej próbie samobójczej 19-latki, która poprzez jeden z portali społecznościowych poinformowała, że nie chce już dalej żyć. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze ustalili, gdzie może przebywać młoda kobieta i niezwłocznie udali się w dzielnicę Biały Kamień. Pomimo głośnego pukania oraz wezwania do otwarcia drzwi, nikt pod wskazanym adresem nie reagował. Mundurowi zauważyli jednak wydobywające się z luki w ościeżnicy kłęby dymu i podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Wiedzieli, że w tym momencie cenna może być każda sekunda.

W jednym z pokojów dzielnicowi zauważyli leżącą na łóżku młodą kobietę. 19-latka miała płytki oddech, lekko wyczuwalny puls i nie reagowała na dodatkowe bodźce, dlatego funkcjonariusze wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, a sami udzielili wałbrzyszance pierwszej pomocy i nadzorowali czynności życiowe. Przewietrzyli także mieszkanie, które zadymione zostało przez niedomknięty przez kobietę piec centralnego ogrzewania.

Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem przez ratowników medycznych nieprzytomnej kobiety do szpitala, gdzie udzielona została jej dalsza specjalistyczna pomoc medyczna. Dzięki szybkiej interwencji dzielnicowych pierwszego komisariatu nie doszło do tragedii i kolejny raz udało się uratować ludzkie życie.
źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
środa, 24.2.2021 10:59
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele