Szybka pomoc i zbłąkany psiak odnalazł właścicielkę

środa, 24.5.2023 11:08 0

Niecodzienną interwencję przeprowadził w niedzielny poranek dzielnicowy Posterunku Policji w Mieroszowie. Pełniąc służbę na terenie tej gminy, otrzymał informację od dyżurnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach o tym, że w Kowalowej dwie turystki z Wrocławia znalazły zbłąkanego pieska. Policjant udał się więc pod wskazany w zgłoszeniu adres, po rozmowie z kobietami powiadomił panią sołtys i, między innymi dzięki informacjom umieszczonym przez nią w mediach społecznościowych, pupil ostatecznie odnalazł szybko swoją właścicielkę. Okazała się nią mieszkanka Mieroszowa, która od pewnego czasu na własną rękę poszukiwała pieska, po tym jak uciekł jej podczas spaceru.

Zgłoszenie o błąkającym się po głównej ulicy Kowalowej małym czworonogu dotarło do dyżurnego z Boguszowa-Gorc około godziny 8:20. We wskazanym przez turystki miejscu po chwili pojawił się dzielnicowy Posterunku Policji w Mieroszowie, który widząc, że czworonogowi nic się nie stało, rozpoczął poszukiwania właścicielki tego niesamowicie pozytywnie nastawionego do ludzi pupila. Ustalił także, że wcześniej wrocławianki zadbały by piesek miał dostęp do wody i jedzenia.

Informację o poszukiwaniach właścicielki psiaka otrzymała także sołtys z Kowalowej, która od razu uruchomiła media społecznościowe. I był to strzał w dziesiątkę, gdyż już po kilkudziesięciu minutach zguba znalazła swoją właścicielkę. Na szczęście czworonoga nie trzeba było umieszczać w schronisku dla zwierząt i wrócił pod właściwy adres. Mieszkanka Mieroszowa za pomoc podziękowała wszystkim zaangażowanym w sprawę.

źródło: KMP w Wąłbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)