komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Szaniawski zaprasza na najzabawniejszy czerwiec od lat!

środa, 5.6.2019 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 373
kategorie artykułu:

Początek miesiąca w teatrze zapowiada się bardzo pracowicie! Ekipy spektakli „ŁAUMA, CZYLI CZAROWINICA” i „IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA” powróciły do siedziby po długim i świetnie przyjętym tournee – widzowie Łodzi, Poznania i Torunia długo będą wspominać pokazy wałbrzyskich spektakli. Aktorzy Szaniawskiego, wraz z reżyserem Pawłem Świątkiem, wkraczają na ostatnią prostą prób do najnowszej premiery „CZEGO NIE WIDAĆ” – Teatr zaprasza 14 czerwca na farsę, pierwszą od ponad 20 lat!

Poza przygotowaniami do premiery u Szaniawskiego roboty jak w ulu – swoje pokazy dopieszczają uczestnicy warsztatów teatralnych. XVI DNI MŁODEGO TEATRU, legendarne już wydarzenie Teatru Dramatycznego, odbędą się tym razem w dwóch odsłonach. Pierwsza rozpocznie się 3 czerwca o godz. 17:00 w Teatralnym Ogrodzie – Warsztat Niedorośli 30+ zaprezentuje autorskie i performatywne czytanie „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego, opieką reżyserską zajął się Tomasz Jękot (kierownik literacki). Polski arcydramat przybliżą: Janina Chochłakiewicz, Anna Grodzicka, Agnieszka Małecka, Elżbieta Sejda i Zbigniew Sowiński. Pokaz poświęcony będzie pamięci Heleny Dyląg – zmarłej tragicznie uczestniczce warsztatów.

Tego samego dnia grupa zaawansowana TRZECIEGO TEATRU pod reżyserią Grzegorza Stawiaka wystawi „W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ” Artura Pałygi. Młodzi uczestnicy warsztatów w składzie: Julia Czyżyk, Alicja Lichorobiec, Oliwia Lubiniecka, Maja Łatyszonek, Ola Maź, Zosia Matusik, Nikola Mierzejewska, Kasia Niemiec, Maria Nukui, Barbara Puławska, Jolanta Woźniak, Iza Zaborowska, Kacper Kapela oraz Teodor Lulis zapraszają do Bunkra na 19:00 (kolejne pokazy 6.06 – godz. 17:00 i 20:00 / 7.06 – godz. 17:00 i 20:00 / 17.06 – godz. 17:00 i 20:00). Wieczór zwieńczą etiudy recytacji wiersza i prozy Julii Dudki i Marii Nukui, również w reżyserii Stawiaka.

Kolejna część XVI DNI MŁODEGO TEATRU 24 czerwca – więcej informacji na stronach Teatru.

Kończący się 55. SEZON – 7 KOLORÓW przyniósł Szaniawskiemu wiele nowości – jedną z nich są Czytania Przed Premierą. Tym razem Teatr zaprasza na czytanie „SZALONYCH NOŻYCZEK” Paula Pörtnera w reżyserii Michała Buszewicza. To kolejne spotkanie z farsą połączone będzie z wykładem w ramach zajęć OBSERWATORIUM Otwartego Uniwersytetu Teatru. Henryk Jacek Schoen (dyrektor Teatru Bagatela w Krakowie) przybliży widzom Szaniawskiego kulisy powstawania najznakomitszych komedii. Mawia się, że humor „NOŻYCZEK…” jest ostry jak brzytwa – będzie się okazja o tym przekonać już w środę 5 czerwca, o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej. Fani czytań z pewnością docenią kreacje Karoliny Krawiec, Ireny Sierakowskiej, Piotra Mokrzyckiego, Filipa Perkowskiego, Dariusza Skowrońskiego, Wojciecha Świeściaka oraz Ryszarda Węgrzyna. Tekst „NOŻYCZEK…” jest tym bardziej szalony, że stanowi interaktywną grę z publicznością.

W weekend 8 – 9 czerwca nastąpi ostatnia w tym Sezonie próba odlotu na Marsa. Szaniawski zagra spektakl „PO NAS CHOĆBY KOSMOS” Sibylle Berg w reżyserii Pawła Świątka. Ta wizyjna i mocno ironiczna opowieść o straconym pokoleniu millenialsów rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Europie rządzonej przez faszystów. Cztery kobiety rozpoczynają casting poszukiwania partnera idealnego w celu przyszłej prokreacji na obcej planecie. Czy uda im się odnaleźć tego jedynego przed odlotem rakiety? Karolina Bruchnicka / Karolina Krawiec, Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Joanna Łaganowska i Czesław Skwarek opowiedzą widzom Szaniawskiego, jak wygląda przyszłość pokolenia marzycieli, które przegapiło swoją szansę na sukces.
INFORMACJA I R E Z E R W C J A  B I L E T Ó W:
BIURO WSPÓŁPRACY Z PUBLICZNOŚCIĄ:  tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety/

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
sobota, 11.7.2020 14:20
środa, 8.7.2020 15:41
wtorek, 7.7.2020 09:08
poniedziałek, 6.7.2020 14:44
poniedziałek, 6.7.2020 09:09
1
sobota, 4.7.2020 10:10
wtorek, 30.6.2020 10:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele