Środowa akcja wałbrzyskich policjantów bez nietrzeźwych kierujących

czwartek, 29.4.2021 11:11 155 0

Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję ukierunkowaną na zwalczanie przestępczości drogowej. Tym razem funkcjonariusze "drogówki" sprawdzili trzeźwość ponad 450 kierujących. W środę żadna z przebadanych osób nie nie wsiadła „za kółko” pod wpływem alkoholu.

Ostatnie opisywane przez nas przykłady związane ze zdarzeniami z udziałem nietrzeźwych kierujących obligują policjantów ruchu drogowego do prowadzenia dalszych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na ulicach miasta oraz powiatu wałbrzyskiego. Tym razem realizując akcję „Trzeźwość” 28 kwietnia mundurowi przez cały dzień przebadali 457 kierujących. Tego dnia obyło się bez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego „za kółkiem”. Nie było również wypadków. Doszło tylko do trzech niegroźnych kolizji.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze działania mające na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Przypomnijmy, że akcje „Trzeźwość”, „Trzeźwy poranek”, „Niebezpieczne promile”, czy „Trzeźwy wieczór” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz