komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna


Sprzątanie świata w gminie Czarny Bór

piątek, 2.10.2020 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 227
kategorie artykułu:

Od 25 lat uczniowie i grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze angażują się w  międzynarodową akcję „Sprzątanie Świata – Polska”. Nauczyciele przez cały rok szkolny propagują wśród uczniów zasady dbania o środowisko naturalne, właściwej segregacji odpadów oraz stosowania ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu. Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególną uwagę przywiązuje się do działań na rzecz poszerzania świadomości ekologicznej. Uczniowie GZSz-P wzięli udział w zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w myśl hasła ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Zostało im również powierzone specjalne zadanie. Mieli przedstawić w formie prezentacji, w jaki sposób mieszkańcy Gminy żyją zgodnie z naturą. Prace zostały zamieszczone na oficjalnej stornie gminy www.czarny-bor.pl.

Fakt, że młode pokolenia mieszkańców Gminy zaangażowało się tak licznie w działania proekologiczne rokuje dobrze na przyszłość. Bardzo ważne jest wpojenie zasad wspólnego dbania o środowisko naturalne od najmłodszych lat. Cieszy mnie również, że dzieci i młodzież dostrzega działania proekologiczne podejmowane przez samorząd. - mówi Adam Górecki - wójt gminy Czarny Bór, podsumowując wrześniową akcję "Sprzątania Świata".

Warto również wspomnieć, że w ogólnopolską akcję na terenie gminy zaangażowali się włodarze gminy, Radni gminy, kierownicy gminnych jednostek oraz grono pedagogiczne gminnej placówki oświatowej. Celem akcji  było uporządkowanie i zagospodarowanie odpadów na terenie Masywu Trójgarbu.

 

Wasze komentarze

środa, 21.10.2020 09:10
poniedziałek, 12.10.2020 15:54
poniedziałek, 12.10.2020 08:57
czwartek, 1.10.2020 11:53
wtorek, 29.9.2020 09:17
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz