Spowiedź policyjnego przykrywkowca

piątek, 23.4.2021 09:48 1264 0

Ile warte jest ludzkie życie?
1 zł 30 gr. W promocji osiemdziesiąt pięć groszy. Tyle mniej więcej kosztuje nabój.
Reszta to propaganda, która głosi, że życie jest czymś niezwykle cennym.

Prezentujemy nową książkę Mateusza Baczyńskiego i Janusza Schwertnera, dziennikarzy śledczych, autorów bestsellerowej książki „Antyterroryści”, w której Jurek ps. Zwierzak, najsłynniejszy polski policjant pracujący pod przykryciem, po raz pierwszy opowiada o „armii cieni”, o kulisach swojej pracy i cenie, jaką musiał zapłacić.

ZWIERZAK Spowiedź policyjnego przykrywkowca
PREMIERA: 19 maja 2021Jackowi Tomalskiemu spalono samochód i grożono śmiercią. Nie przespał już spokojnie żadnej nocy, od kiedy usłyszał, że z jego dziesięcioletniej córki szantażyści chcą uczynić prostytutkę. Będąc na granicy obłędu, postanowił wynająć zabójcę. Tę fatalną decyzję ostatecznie przypłacił własnym życiem. Janusz T. stworzył kilka grup, które zajmowały się różnymi typami przestępczości. Działał jak w sprawnie zarządzanej korporacji. Na imprezach u Krakowiaka bywali policjanci, adwokaci, prokuratorzy.  

Jurek ps. „Zwierzak” przez wiele lat żył z podwójną tożsamością. Wcielał się w rolę płatnych zabójców, handlarzy narkotyków i gangsterów. Przenikał do najgroźniejszych mafii w Polsce. Każdego dnia ryzykował życie i przebywał wśród niebezpiecznych bandytów i psychopatów. Mieszkał z nimi, pił, przyjaźnił się, robił interesy, a na końcu posyłał ich za kratki. Widział rzeczy, o których inni baliby się pomyśleć.

Zabójstwa na zlecenia, przemyt, mafijne porachunki…
Wejdź do świata policyjnych przykrywkowców

Dziennikarskie śledztwo Mateusza Baczyńskiego i Janusza Schwertnera rzuca nowe światło na jedną z najgłośniejszych afer kryminalnych w Polsce.

Mateusz Baczyński / Janusz Schwertner
Dziennikarze śleczy Onetu, wcześniej związani z innymi mediami. Laureaci wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press. Razem współtworzą program kryminalny Gry uliczne. Autorzy bestsellerowej książki Antyterroryści. Elitarne siły specjalne w akcji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)