Spotkanie wielkanocne dla samotnych w Głuszycy

wtorek, 2.4.2024 13:03 122 0

W minioną sobotę, w gościnnych progach Centrum Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, odbyło się Spotkanie Wielkanocne dedykowane osobom samotnym i potrzebującym. Nie zabrakło również seniorów z Placówki Całodobowej Opieki Dla Osób Niesamodzielnych Geramus, działającej na terenie gminy.

Spotkanie, pod patronatem burmistrza Głuszycy Romana Głoda, było okazją do stworzenia świątecznej atmosfery dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują. W trakcie spotkania było widoczne, że burmistrz Roman Głód oraz Katarzyna Starzyńska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z pracownikami OPS-u doskonale znają mieszkańców, ich potrzeby i potrafią wprowadzić prawdziwie domową atmosferę. Świadczyły o tym nawet drobne gesty, jak pomoc w zdjęciu płaszcza, zajęciu miejsca przy stole, czy ciepłe słowa otuchy.

Spotkanie poprowadziła dyrektor CK-MBP Sabina Jelewska. Wydarzenie umiliły występy młodych artystek z Głuszycy, które wniosły uśmiech i uroczystą, świąteczną atmosferę, wywołując radość wśród gości. Dziękujemy rodzicom, którzy od najmłodszych lat uczą dzieci empatii, zrozumienia i działania na rzecz osób potrzebujących. Uczestnicy spotkania zostali obdarowani ręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi, które przygotowały dzieci z głuszyckich szkół podstawowych w ramach akcji „Podziel się dobrem”. Szczególnym momentem były odwiedziny głuszyczan w ich domach, wręczenie świątecznych potraw osobom, które z różnych przyczyn nie mogły być obecne na spotkaniu. Burmistrz wraz z pracownikami OPS-u sprawili ogromną radość mieszkańcom, odwiedzając ich z pozytywną energią i najszczerszymi życzeniami wielkanocnymi. W przygotowania zaangażowało się wiele osób. Pyszne, tradycyjne potrawy przygotowały panie kucharki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy pod nadzorem dyrektor Doroty Hałas. Pięknie przygotowana sala to wynik pracy pracowników CK-MBP oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)