Spotkanie burmistrza Jedliny-Zdroju z przedstawicielami klubów sportowych za nami [Foto]

poniedziałek, 13.3.2023 16:27 566 0

W ubiegłym tygodniu burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel spotkał się z Prezesami oraz przedstawicielami jedlińskich Klubów Sportowych w celu omówienia zasad współpracy i uzgodnienia kalendarza wydarzeń sportowo – rekreacyjnych w roku bieżącym. Ważnym elementem spotkania było omówienie zasad współpracy pomiędzy Centrum Kultury i szkołą podstawową. Rozmowy dotyczyły zajęć prowadzonych w szkole, udziału uczniów w zawodach sportowych, rozwijaniu pasji i umiejętności dzieci i młodzieży.

Dyrektor Centrum Kultury Pan Wiesław Zalas przedstawił kalendarz wydarzeń sportowych wśród, których wymienić należy turnieje piłkarskie , turnieje gry w Petanque, zawody rowerowe i wspinaczkowe, gry w badmintona, festiwal biegowy, narciarstwo, gra w szachy , brydża, oraz powracający do kalendarza imprez festiwal terenoterapii.

W tym roku Festiwal Trenoterapii ma być wydarzeniem, które pokaże walory naszego miasta, gdzie można uprawiać różne dziedziny sportu i ma to być impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym. Zorganizowane zostaną także Dni Sportu i szereg innych imprez sportowo – rekreacyjnych skierowanych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Burmistrz Miasta poinformował o nowych inwestycjach, których budowa niebawem się rozpocznie, a mianowicie będzie to budowa Parku Wodnego, całorocznego grawitacyjnego toru saneczkowego, oraz miasteczka rowerowego. Na zakończenie spotkania Burmistrz Leszek Orpel podziękował Pani Prezes Beacie Urbaniak – Petanque Jedlina, Pani Prezes Grażynie Resiak z Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz Panu Prezesowi Jackowi Żmudzie – KS „Zdroj”, a także Dyrektorowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Panu Robertowi Hulewiczowi, nauczycielom lekcji wychowania fizycznego i wszystkim osobom zaangażowanym w działalność sportową za poświęcony czas i pracę, którą wykonują z dziećmi i młodzieżą z naszego jedlińskiego, sportowego miasta.

Red: K. Szemiel/UM Jedlina Zdrój, Foto: UM

Dodaj komentarz

Komentarze (0)